Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tutku

Tutku

8,58

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 24 Dk Duygusal Dram Duygusal, Dram

Yönetmen: Feyzi Tuna Feyzi Tuna

Ülke: türkiye

Oyuncular: Suna Pekuysal, Tilbe Saran, Sema Aybars, Alev Sezer, Savaş Ustay, Nuran Oktar, Metin Belgin, Melis Can, Savaş Akova, Celile Toyon Devamını Gör...

Konusu : Şerif Ali köyün yakışıklı ama işsiz güçsüz gencidir. Yaşadığı köyde birçok kadınla adı çıkmıştır. Şerif Ali'nin komşusu Gülsüm genç yaşta eşini yitirmiştir ve 17 yaşındaki kızı Hacer ile yaşamaktadır. Gülsüm Şerif Ali'ye aşıktır ve onunla birlikte olma hayalleri kurmaktadır ama aynı zamanda genç kızı Hacer de Şerif Ali'ye aşıktır. Şerif Ali'nin gönlüyse Hacerden yanadır. Birgün gizli gizli mektuplaşırlarken anne Gülsüm'e yakalanırlar. Hayal kırıklığına uğrayan genç anne Gülsüm Şerif Ali ve kızına düşman olur.erhaab

5 Ekim 2017 04:27

Necati Cumalı'nın Susuz Yaz isimli öykü kitabında yer alan ''Öç'' isimli hikayeden uyarlanmıştır. Cumalı hemşehrim olduğu ve kitaplarının hemen hepsinin İzmir çevresinde geçtiği için zevkle okumuştum her kitabını. Öç'ü de sanırım üniversitedeyken okumuştum. Bu filmdense haberim yoktu. 2-3 yıl önce izledim bu filmi. Bi kere orijinal hikayesine sâdık kalınmamış. Kitapta Hacer'in kardeşi vuruyor finalde. Rivayet odur ki Cumalı'nın Susuz Yaz hikâyeler kitabında yer alan her bir hikâye gerçekten de yaşanmış olaylar. Yani bu filmde anlatılanlar Cumalı tarafından gerçek isimleri değiştirilerek yazılmış. Meral Orhonsay'ın muhteşem oyunculuğunu görüyoruz. Keza Celile Toyon da rolünün hakkını harika vermiş. Hikâye Seferihisar-Urla arasında bir köyde geçiyordu, filmdeyse bundan hiç bahsedilmemiş. Mekân ve zaman kavramı yok. Hikâye 1950lerde geçiyordu. Ana-kız köyün işsiz güçsüz yakışıklı adamını aynı anda seviyorlar. Değişik hikâye, güzel bir film.

Cevap Yaz

performer

27 Haziran 2016 22:11

hikaye köyde değilde şehirde geçiyor olsaydı film daha ilgimi çekerdi...ama teknik olarak ve feyzi tuna'nın zaman zaman atıf yılmaz tarzındaki rejisi ile gerçekten çok başarılı...temposu yani kurgusu o dönemin TRT dizilerini andırıyor...

Cevap Yaz

bysiirtli56

10 Mart 2016 02:59

temposu düşük bu kadar sade bir film izleyiciyi bu kadar mı ekrana kilitler.bence başarılı bir yapım

Cevap Yaz

performer

23 Mart 2010 22:28

evet konusu istanbul'da geçmeyen filmleri bende sevemiyorum. ama bu film kötü değil yanlış anlaşılmasın. bu arada dublaj kadrosu çok başarılı. bir örnek vermek gerekirse, kenan kalav'ı alev sezer seslendirmiş.  

Cevap Yaz

MGUNAY

23 Mart 2010 08:54

anne ve kızın aynı adama aşık olmasının öyküsü adam kızını seçer ve anne adamı vurur güzel bir film

Cevap Yaz

DEMIR CAN

23 Şubat 2009 14:57

Bu filmde Meral Orhonsay (Gülsüm)'ın kızı rolündeki Hülya Avşar (HAcer)'a bir meydan dayagı atma sahnesi vardır ki.Muhteşem bir oyunlculuk sergilemişlerdir.Özellikle Meral Orhonsay, gerçekten dayak atıyor imajı vermeyi başarmıştır.Bu sahneyi tekrar tekrar izlerim.

Cevap Yaz

fdts

22 Şubat 2009 18:04

yerli film olarak güzel bir film duygusalda ama bana hitap etmiyor.

Cevap Yaz

tko

12 Şubat 2009 09:52

Hülya Avşar'ın bu filminin ayrı bir tadı var.Konusu kompleks olmayan basit bir konu ama oyunculuk mükemmel.Film kusursuz.Böyle olması insanı devamlı izlemeye teşvik ediyor.Diğer yorum yazan arkadaşların da dediği gibi insan bıkmadan izleyebiliyor.

Cevap Yaz

ulaş34

5 Ocak 2009 03:02

Kenan kalav ve hülya avşar'ın oynadığı duygusal bir film.Bu 2 oyuncuya meral orhansoy eşlik ediyo.Benim'de beyendiğim filmler arasındadır tutku.

Cevap Yaz

badem ağacı

14 Aralık 2007 21:00

bir adam için ana kızın girdiği aşk mücadelesi. değişik güzel bir konusu vardır .

Cevap Yaz
Yandex.Metrica