Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kalbin Zamanı

Kalbin Zamanı

7,11

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 10 Aralık 2004 1 Saat 50 Dk Polisiye Duygusal Polisiye, Duygusal

Yönetmen: Ali Özgentürk Ali Özgentürk

Ülke: bulgaristan, türkiye

Oyuncular: Eser Ali Yıldırım, Mahmut Gökgöz, Ufuk Karali, Serkan Keskin, Meral Küçükerol, Fatih Dönmez, Özlem Turhal, Engin Altan Düzyatan, Arda Kanpolat, Dolunay Soysert Devamını Gör...

Konusu : "Kalbin Zamanı"'nı iki eski dostun şakayla karışık, keyifli sohbetinde izlemeye başlarız. Bunlardan biri 20 yıl önce tanık olduğu ve kendisini derinden etkileyen bir olayı anlatmaya koyulur. Anlattığı hikaye ile 1950'lerde yirmili yaşlarında olan dört gencin dönemin cemiyet hayatının merkezi ve gençlerin uğrak noktası olan bir otelde başlayan maceraları ve yaşadıkları aşkların, 1980'lerde, yani 50'li yaşlarına geldiklerinde yollarının yine aynı otelde kesişmesi ile canlandığını ve içlerinden birinin esrarengiz bir cinayete kurban gittiğini öğreniriz. Filmin finalinde yani yaşananların üzerinden yarım asra yakın bir zaman geçerken ise hiç beklenmedik bir gelişme meydana gelecek ve sır ortaya çıkacaktır.mansurx

11 Kasım 2016 14:09

Film baştan sona düşük tempolu tatsız tuzsuz bir film sadece filmde alfred adlı 4 dakikalık animasyon yılına göre güzel olmuş malesef film gişede başarısız olmuştu ünlü oyuncularına rağmen sıkıcı bir film senaryoda onur ünlünün olduğu hissediliyor keşke filmi de o çekseymiş filmdeki yaş farkı sorunu filmin ne kadar özensizce çekildiğinin kanıtı 90 dakika bu filme yeterdi 110 dakika fazla uzun olmuş malesef orta karar bir filmden öte değil ünlü oyuncuları için izlenebilinir.

Cevap Yaz

0k3v1n0

13 Aralık 2010 16:21

Bir kadın bir adam için 'iyi' diyorsa, ona aşık değildir... - Kalbin Zamanı 

Cevap Yaz

mkurtsen

9 Mayıs 2009 19:48

KALBİN ZAMANI, ALİ ÖZGENTÜRK'ÜN SONDAN BİR ÖNCEKİ YENGEÇ OYUNUNDAN ÖNCE ÇEKTİĞİ FİLMİ. FİLMDE  TARİHİ PERA PALAS OTELİ  BAŞTAN SONA MEKAN OLARAK KULLANILMIŞ.(1892, HİZMETE  AÇILIŞI 1895).BU TARİHİ MEKANDA KİMLER KALMAMIŞ, BAŞTA 1917 YILINDA MUSTAFA KEMAL ŞİŞLİDEKİ EVİNE YERLEŞENE KADAR BURADA KALMIŞ, DAHA SONRA KALAN ÜNLÜLER ARASINDA MATA HARİ, AGATHA CHRİSTİE, ALFRED HİTCHCOOK VAR. İŞTE FİLMİN KONUSU BU MUHTEŞEM MEKAN İÇİNDE 1958, 1984 VE 2000 YILLARA YAYILAN ÜÇ AYRI ZAMAN DİLİMİNİ KAPSIYOR. AYNI KADINI SEVEN ÜÇ ERKEĞİN 1959 YILINDA YİRMİLİ YAŞLARINDA YAŞADIKLARI VE 1984 YILINDA ELLİLİ YAŞLARINDA AYNI YERDE YOLLARININ KESİŞMESİ VE BU ARADA BİRİ İLE EVLENEN KADININ DİĞERLERİ İLE YÜZLEŞMESİ VE İŞLENEN BİR CİNAYET. FİLMİN FİNALİNDE İSE HİÇ BEKLENMEYEN BİR GELİŞME İLE CİNAYET AYDINLANACAK, VE BİR SIR ORTAYA ÇIKACAKTIR. HERŞEY GÜZEL OYUNCULAR, OYUNCULUKLAR MÜKEMMEL, HÜLYA AVŞAR SALKIM HANIMIN TANELERİ'NDEN SONRA EN GÜZEL OYUNUNU VERMİŞ. YALNIZ ELEŞTİRMEDEN GEÇEMEYECEĞİM BİR NOKTA VAR. FİLMDE OYUNCULAR ARASINDAKİ YAŞ NİSBETSİZLİĞİ, ŞİMDİ HERKESE SORUYORUM. HALİL ERGÜN İLE OKTAY KAYNARCA  MAKYAJSIZ DOĞAL HALLERİ İLE HİÇ AYNI YAŞLARDAKİ İKİ İNSAN GÖRÜNTÜSÜ VEREBİLİYORLAR MI? FİLMİN BAŞINDA  BU İKİ KİŞİ AYNI YAŞLARDA , YİRMİLİ YAŞLARDA İKİ ARKADAŞ, GENÇLİKLERİNİDE OYNAYAN GENÇ OYUNCULAR AYNI  YAŞTA. YİRMİBEŞ SENE SONRA  BİRİ OKTAY KAYNARCA BİRİ AKSAÇLI HALİL ERGÜN.. ALİ ÖZGENTÜRK GİBİ BİR YÖNETMEN BU AYMAZLIĞA NASIL DÜŞMÜŞ ANLAYAMADIM. AYNI NİSBETSİZLİK BİROL ÜNEL İLE ONUN GENÇLİĞİNİ OYNAYAN OYUNCU ARASINDA BU SEFER TERSİNE MEVCUT.

Cevap Yaz

kayasli

27 Kasım 2008 10:21

Bu Filmdeki 4 dakikalık Alfred çizgifilminde kameraman olarak görev aldım.  Ali Özgentürk bey oldukça ince eleyip sık dokuyan birisi olmasına rağmen bu filmini ben beğenmedim. Özellikle oyuncu seçiminde bariz yaş farkları yanlışlığı olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz

emre84

13 Mayıs 2008 13:47

İyi bir filmdi hülya avşar'a rağmen

Cevap Yaz

duyqu ar

22 Ocak 2008 19:35

gayet gusel bi ask hikayesiydi agatha christie tarzında gizemli bi polisiye ama bi o kadarda duydusal..hulya awsar'a bayıldım herzamn diorum keşke sinemaya daha aqırlık verseydi bence oyunculuqu oldukça guçlu ama belli ki sinema aşkı karın doyurmuo..

Cevap Yaz

passiflora

1 Temmuz 2007 08:12

Cevap Yaz

FIRATCAN

25 Aralık 2006 03:03

Ali Özgentürk sinemasında farklı yeri olan bir film.Herşeyden önce yönetmen neden böyle bir film çekmek istemiştir? Buradab haraketle yönetmen kimdir? Eğlendiren mi? Muhalif olan mı? Düşündüren mi?\"Sanat yapan\" mı? vs. Yoksa hepsi birden mi? Bana sorarsanız son dönem Türk Sineması içinde değişen sinema dilinin iyi oturduğu ve olay örgüsünün mantıklı olduğu bir film. Senaryo iyi kurulmuş. Oyunculuklar iyi. Haliyle Pera Palas\'ın filmde bir oyuncu gibi karaktere bürünmesi de ayrı bir katkı. Ancak hafif, belki de iyiden iyiye postmodern bu film ne diye çekilmiş? Filmde iki ayrı odaklanma var. Birincisi kadın ve erkek arasındaki imkansızlık. Bir diğeri ise merak olgusunu öne çıkaran cinayet. ancak ne yazık ki biri diğerine fon oluşturmuyor. Her ikisi de teğet geçilmiş. Belki kadın ile erkek arasında ki imkansız aşk daha derin işlenebilirdi. Değilse cinayet neden işlendi. Film boyunca birbirlerine o kadar da öfkelenmeyen kişileri sonunda cinayete götüren neydi? Bu sonuç izleyiciye bırakılacaksa filmin derdi nedir? Anlatmak istediği nedir? son bir şey: Demir\'in (Birol Ünel) Rakı istediği sahnede, barmen \"ne arzu edersiniz?\" diye soruyor. Demir \"Rakı\" diyor. ve yaklaşık 2 saniye içinde dolu bir rakı bardağı ve dolu bir su bardağı aynı anda bara konuyor. Demek barmen Demire boşuna soruyor. Önceden hazırlamış içeceği \"rakı\"yı. Sevgiyle..

Cevap Yaz

MRDRKN

2 Ekim 2006 21:31

naif pek iddialı olmayan ama peranın havasının bile yettiği romantik polisiye film. tavsiye edilir.

Cevap Yaz

persefone

2 Temmuz 2006 04:34

bence film fena değildi hülya avşar oynamasaydı çok daha iyi olurdu gerçi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica