Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hülya Avşar (Hülya Avşar)

Hülya Avşar

Doğum Yeri : Edremit-Balıkesir

Doğum Tarihi : 10 Ekim 1963

Eğitim : Ankara Cumhuriyet Lisesi

Hakkında :

Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Ardahan'lı ve Avşarlar ailesine mensuptur. Erken yaşta Mehmet Tecirli ile yaptığı evliliği daha sonra sona erdirdi. 1982 yılında Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi, fakat daha önce evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. Bu olaydan sonra medya tarafından artık Taçsız Kraliçe olarak adlandırılan Avşar, 1983 yılında Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı "Haram" filmiyle yaşamında bir dönüm noktası yaşayarak ve ünlü kariyerine başladı.

Avşar müzik eğitimi aldıktan sonra müzikallere katılarak, yurtiçi ve yurtdışı konserleriyle kariyerini belirginleştirdi. Altı adet albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Bir sene kadar Günaydın Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.

Sanatçı daha sonra Show TV kanalı'nda Hülya Avşar Show isminde bir eğlence programı düzenledi, uzun yıllar boyu devam eden bu eğlence programı rakip kanallar tarafındanda transfer edilerek ekranlara geldi.

Bu TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynamaktadır. Hülya Avşar aynı zamanda kendi adını taşıyan Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.

Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Çift 2005 yılında boşandı.


İlgili FilmlerKartalTibetTutkunu

29 Temmuz 2020 22:12

Kendisine daha önceki yapmış olduğum negatif eksi yorumumun nedenini filmlerini bi' kez daha dönüp izleyip baktığımda; 70 film'nin en az 50'sini yeniden beğendiğimi farkedip Sanat ve sanatçı adına 7 puan

Cevap Yaz

Sinemakralı1

21 Mart 2020 10:12

Magazinde çok yer aldı bunun bedelini ödüyor birde siyasete bulaşıp iyice gözden düştü şimdi reklamlarda görüyoruz daha iyi bir kariyeri kesinlikle olabilirdi.

Cevap Yaz

Arsivci86

4 Mayıs 2019 17:44

Şu birşeylere kızıp 1 puanı basanları da anlamıyorum... TUTKU, NEFRET, FAZİLET, BENİM SİNEMALARIM, FATMAGÜL'ÜN SUÇU NE ve 2 GENÇ KIZ'ı izleyip oyunculuğuna 1 verenin başka bir şeylere takılı kaldığını düşünüyorum... Evet özel kanallarla birlikte bir medya starı olmuş, gereksiz açıklamalar, anlamsız programlar yapmıştır ama burası bir sinema sitesi ve oyunculuk için puan veriyoruz... Saydıklarımda kariyerinde ne güzel işlere imza attığını göstermekte... Son olarak güzel olmadığını düşünenler acaba kimi daha güzel bulmakta... Gerçekten ayıp, gerçekten kıskançlık... Saygı ve sevgiyle...

Cevap Yaz

Kleberson

29 Ekim 2018 10:08

kendisi ne iyi bi oyuncu nede güzel hic begenmem kendisini yillardir abartilmis biri oyunculugu cok cok kötü kendisinin ve umarim ekranlardanda uzak durur mümkünse artik oyunculukta yapmasin bence

Cevap Yaz

yeşilçam1987

27 Mart 2018 03:49

Bana gore Sadece turkiyenin degil yeryuzunun gelmis gecmis en guzel kadinlarindan birisidir.yesilcamda güzel filmleride var.medyatik olmasi oyunculuktan mahrum bırakıyo onu

Cevap Yaz

bltszlk

16 Mayıs 2016 17:55

Hülya Avşar çok güzel bir kadın.En iyi kadın talk show programcısı.Mavi Mavi fliminde Sibel karakterini oynuyor.

Cevap Yaz

sinemaadamı

2 Ocak 2016 12:58

o tam bir star yeşilçamın vazgeçilmezi müzik dünyasındada kendini kanıtlamış müthiş vücuduyla akıllarda kalmış mavi gözleriyle herkesi büyülemiş mavi gözleri üstüne şarkı bile yapılmış şahane bir kadın, müthiş bir oyuncu. 80 li yıllarda çok güzel filmleri var. mesela orhan gencebayla kahır ve kaptan, tatlısesle ayşem, aşıksın, mavi mavi, hülya, kenan kalavla tutku, paranın esiri, ömrümün tek gecesi, salih güney ve fikret hakanla haram, tanju korelle çelik mezar , salih kırmızı ile alın yazım vede daha nice nice filmleri. önceleri filmlerdeki sevişme sahneleriyle daha sonraları vücut güzelliğiyle ve oyunculuğuyla sonra dediğim gibi sesi ile dev oldu. sensiz kaldım şarkısı çok güzeldi reha yepremle çevirdiği süper yıldız dizisi dönemin en güzel dizisiydi bence. ayrıca reha yeprem ve efgan efekanla çektiği geri dön isimli filminide sık sık tvlerde seyretme imkanı buluyoruz. cüneyt arkının dayı filmine benzer öğretmen zeynep ve türkan şorayın dönüş filmini andıran alamancının karısı filmleride fena değildi düşünsenize kızı zehrayı doğurduğu gün tvler yayın kesip hülya şuan doğumda diye yayın yapıyordu. eski eşi kayaylada olan olaylı evlilik dönemlerini de az çok hatırlıyorum hülya herşeyiyle dehşet evliliği, sevgilik dönemleri oyunculuğu artı 83 veya 82 türkiye güzeli sanırım.

Cevap Yaz

Mansuryıldırım

29 Aralık 2015 02:03

Hülya avşar ilk oyunculuk deneyimi olan intibah 1982 den beri hiç durmadan yıllarca oyunculuk yaptı ve hep popüleritesini bir şekilde korudu ama türkücü filmlerinde oynaması film seçmemesi ve magazinde çok yer alması ile bir çok kişinin gözünden düştü oynadığı kaliteli filmlerde ne kadar yetenekli olduğunu göstersede son dönemde estetik ve botoks lu haliyle kösem sultan dizisinde çok göze batıyor halbuki sinemada daha iyi yerlerde olabilirdi.

Cevap Yaz

tamer71

1 Kasım 2013 15:15

Burada sanatsal eleştiriler yapmak en doğrusu. Bazı üyelerin siyasi yorumlarını sanatçılar üzerinden dile getirilmesi hiç etik değil. Hiç bir sanatçının siyasi seçimi bizi ilgilendirmez. Fadev isimli üye başta olmak üzere ne kadar gezi taraftarı varsa o kadar da karşıtı var. Kimse haklılığını sanatçılar üzerinde dile getirmeye kalkmamalı. O zaman iş içinden çıkılmaz hal alır.

Cevap Yaz

fadev

14 Temmuz 2013 01:50

hülya avşar sinam tarihimizin yetiştirdiği en vasat oyunculardandır asla sanatçı olamamıştır para için her türlü değeri ayaklar altına almış sanatçı duruşunu hiç bir sergileyememiş ve şimdilerde tayyip erdoğanın kızı olma yolunda gezi parkında haklı meşru bir mücadele veren insanlara destek olmamış paranın gücüne yenilerek akp den yana tavır almıştır

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Ekim 2015 14:02

Erdoğan'ın kızı nerede olmuş komik yorum yapmayı bırakın.

Yandex.Metrica