Aydemir Akbaş

Gerçek Adı Aydemir Akbaş
Doğum Tarihi 3 Mart 1936
Doğum Yeri İstanbul

Yönetmen (8)

Senaryo (33)

Oyuncu (125)

Eser (3)

Son Yorumlar (56)

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 12 Ocak 2016 04:00:44

7

Yeşilçama küçük rollerle başlayıp başrole kadar yükselmiş büyük bir oyuncu ilk dönemlerinde küçük rollerde kötü adam rollerinde bile ışıldamış sonra malum furya ile başrole çıkmıştır bu tarz filimlerde bile işi sululuğa vurup ordan bile komedi çıkara n yetenekli bir oyuncu senaristliğide fena değil yönetmenlik de yapmış ayrıca günümüze kadar popülerliğini koruyan bir oyuncu ama tabi keşke kemal sunal gibi bir kariyeri olsaydı aile filmleri komedi dramlar yapsaydı o tarz filmleride var ama az keşke daha seçici olsaydı yinede sevdiğim bir oyuncu yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 08 Kasım 2015 19:09:27

aydemir usta büyük bir üstad ama bunu erotik filmlerde oynadığından söylemiyorum. mesela 60 larda ekrem bora , ayhan ışık , yılmaz güney filmlerinde yan rollerde hemde kötü adam rollerinde oynuyor sesi dublaj ama o filmlerde bile üstün bir oyun gücü sergiliyor. üstad komedide kendini hep ispatlamış bir yetenektir. tatlıses ile sıkı bir dostluğu var bunu bilmeyen yok zaten. başarılar süper selamiye.

vatansever10 avatar vatansever10 10 Eylül 2014 22:26:18

10

erotiği yeşilçamdan sayarsak neden usta dedıgımız oyuncular bu fılmlerde oynamıslardır anlamıyorum. bazı ısımler var o ısımler erotıkle pıyasa cıkmıs erotıkle bıtmıs gıtmıstır.ama aydemır akbas gıbı bır usta neden böyle fılmlerde kendıne yer arar ... ......

Yandex.Metrica