Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ah Müjgan Ah

Ah Müjgan Ah

9,12

(52 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 14 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Mehmet Dinler Mehmet Dinler

Ülke: türkiye

Oyuncular: Salih Güney, Esen Püsküllü, Eşref Vural, Mehmet Büyükgüngör, Necip Tekçe, Nubar Terziyan, Sami Hazinses, Mualla Sürer, Sadri Alışık, Reşit Çıldam Devamını Gör...

Konusu : Film, Müjgân ile Hüsnü’nün zenginlik ile sınanan aşklarını konu edinir. Hüsnü, manavda çıraklık, oduncuda gece bekçiliği gibi ufak tefek işler yapan fakir biridir. Aynı mahallede oturdukları Müjgân’a âşıktır. Geleceğe dair güzel hayalleri vardır. Düğün hazırlıkları yapan ikilinin karşısında sadece Müjgân’ın annesi Aliye vardır. Onu da aşmanın yolunu bulurlar. Müjgân, kendisine çeyiz yapabilmek için bir terzide işe girer. Orada gördüğü zengin ve lüks hayata özenir. Patronunun oğlu Faruk da kendisiyle ilgilenmektedir. Durumu öğrenen Aliye, Müjgân’ı Faruk ile evlendirir. Lüks yaşamın etkisinde kalan Müjgân bu duruma itiraz edemez. Fakat birkaç yıl sonra Faruk sıkılır ve Müjgân’ı bırakır. Hüsnü ve Müjgân’ın yolları yeniden kesişecektir.Leonardo

31 Ocak 2019 03:07

Bu filmde Faruk'un (Salih Güney) annesini Müşerref Çapın canlandırmıştır. Jenerikte ismi geçmemekle birlikte afişte vardır. Rol adını da yazmak isterdim ama sanırım filmde özel bir ad kullanılmamış.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

29 Ağustos 2017 05:54

Türk sinemasının en büyük aktörü Sadri ALIŞIK'tan zülfü yarede dokunan kostak bir film Sadri babanının bu filmi için kim ne düşünür de bilemem? Bildiğim tek şey, onun her filmde klasınıda konuşturduğu Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

TubaArtan

1 Mart 2017 15:42

Ah Sadri Baba Ahhhh ! o nasıl bir altın vuruştu son dakkada.....

Cevap Yaz

muslumfurkanaydogdu

22 Mayıs 2015 17:18

ah müjgan ahile diğer türk filmleri arasındaki fark etkiledi beni. klasik bir yeşilçam filminde, kadına bir iftira atılır, erkek anlık öfkesiyle kadını kovar, çocuğunu hırsızın uğursuzun eline bırakır, filmin sonunda ise barışıp her şeyi unuturlar. niye seviyoruz bu filmi? çünkü gerçek, çünkü samimi! sadri alışığın gazinoda müjganı anlattığı sahne, her ne sebeple olursa olsun tüm terkedilenlerin terkedeni anlatış şeklidir aslında. benimse göz yaşlarımın sel olduğu sahnedir.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

12 Mayıs 2015 12:53

sadri alışıkın belki defalarca oynadığı benzer senaryolu filmlerinden biri. muhabbet kuşu efkaRLIYIM abiler ah müjgan ah acı ile karışık serseri abimizin en iyi filmlerindendir.

Cevap Yaz

ASLANTAS

14 Kasım 2014 10:41

Rahmetli Sadri Alışık...ne büyük oyuncu..ne büyük isim..Duyguları ete kemiğe bürüten büyük USTA!.. nur içinde yat.. Özellikle bu filmdeki Müjganı anlatığı müzikal hikaye beni benden alıyor..Film ise konusuyla ve diğer oyuncularıyla çok başarılı. İyi filmleri zamanında yapmışlar işte dana ne söyleyebilirim ki..

Cevap Yaz

dikişsizsabri

27 Ekim 2014 15:36

son sahnede Sadri Alışık'ın oyunculuğuna dyecek söz bulamıyorum.

Cevap Yaz

aulus

28 Eylül 2014 02:30

ne zaman izlesem hüzünlenirim. halbuki sinema tarihimizde bu senoryoya benzeyen tonlarca film var. demek ki meharet oynayanlarda.

Cevap Yaz

vatansever10

21 Eylül 2014 20:32

bu fılmde güzin özipek in performansını çok beğenıyorum... görgüsüz kadın rolünü cok güzel şekılde icra etmiş....

Cevap Yaz

jeremiekhan

14 Eylül 2013 12:17

sadri alışık ın en iyi 2 filminden biri diyeblirim.esen püsküllü nün oyunculuğu ne kadar hafif kalsa da dublaj onu toparlıyor diğer yandan şarkılar ve müzikler süper.tartışılmaz bir klasik.filmin her sahnesini ezberleyen fanatikleri var desem anlarsınız hele ki sonu o dönem yeşilçam filmlerine göre çok vurucu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica