Halit Ergenç

Doğum Tarihi 30 Nisan 1970
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Mimar Sinan Üniversitesi Müzikal Tiyatro; Opera; İTÜ Gemi İnşaat

Biyografisi

1970 yılı, İstanbul doğumlu. Ortaöğrenimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nde aldı. 1989'da Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri'nden mezun olan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera v e Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümleri'ni bitirdi. Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan müzikal, opera ve bale çalışmaları arasında The Adventures of ZAK-New York, Kiss Me Kate, Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kral ve Ben, Amphitrion 2000, Evita, Hayalet ve Ötekiler, Şarkılar Susarsa var. Tiyatro çalışmalarına ise Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol oyunlarıyla devam eden sanatçının beyazperdede de rol aldığı önemli projeleri bulunmaktadır.

Oyuncu (51)

Son Yorumlar (65)

mansurx avatar mansurx 08 Kasım 2016 08:19:59

7

Halit ergenç yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncu ses tonu da iyi karakter rollerinden baş role kadar yükseldi ayrıca babası sait ergenç de dublajcı,şarkıcı ve oyuncuydu özellikle festival filmlerinde daha iyi performans çıkaracağına inanıyorum yeni d izi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

Kleberson avatar Kleberson 05 Kasım 2016 16:28:41

9

sevgili vatanseverin dediklerine aynen katiliyorum gercekten cok basarili iyi bir oyuncu.

vatansever10 avatar vatansever10 12 Kasım 2015 13:43:42

10

Muhteşem yüzyıl dizinde Kanuni Sultan Süleymanı canlandırmasıyla bence kariyerinin zirvesine çıktı ve rolünün hakkını bence layıkı ile verdi.Bu rolü sayesinde dünyaca tanınan oyuncular arasında yer edindi..Meslek hayatında başarılarının devamını dile rim.

Yandex.Metrica