Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Okul (Okul)

Okul

6,70

(49 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Ocak 2004 1 Saat 45 Dk Korku Komedi Gençlik Korku, Komedi, Gençlik
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Yağmur Taylan Durul Taylan Yağmur Taylan, Durul Taylan

Ülke: türkiye

Gişe: 836.521

Oyuncular: Serdar Deniz, Caner Özyurtlu, Barış Yıldız, Berk Hakman, Melisa Sözen, Ali Sunal, Ragga Oktay, Emre Kınay, Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Akkaya Devamını Gör...

Konusu : Okul dergisinin editörü Gökalp (Burak Altay) okulun ilk günlerinden itibaren okulun en güzel kızı Güldem’e (Nehir Erdoğan) aşıktır. Güldem için hikayeler yazan ve bu hikayeleri okulun çeşitli yerlerine bırakarak onun kalbini kazanmaya çalışan Gökalp bu amacına hiçbir zaman ulaşamaz ve birgün ardında gizemli bir mektup bırakarak intihar eder. Bir yıl sonra tam Gökalp’in ölüm yıldönümünde gizemli olaylar baş gösterir. Bu olaylardan sadece Güldem değil, Güldem’in etrafındakiler de etkilenmektedir. Erkek arkadaşı Ersin(Berk Hakman), en yakın arkadaşı Şebnem (Sinem Kobal), kankası Ceyda (Melisa Sözen), okul dergisinin editörü Umut (Barış Yıldız), kameralarla öğrencileri gözetleyen Vedat Bey (Ahmet Mümtaz Taylan) ve gaddar hoca Alparslan Bey (Ali Sunal) da tehdit altındadır. Bir süre sonra gerçek ortaya çıkar, Gökalp’in hayaleti, intiharına neden olan herkesten intikam almaktadır. Hem de ÖSS’ye haftalar kala!Kleberson

19 Nisan 2019 05:12

yillar önce izledigim ama pek begenmedigim bir film

Cevap Yaz

mansuryıldırım

4 Haziran 2015 07:23

Film korku komedi türünde evet komedisi biraz fazla kaçmış ama eğitim sistemi eleştirisi güzeldi melisa sözende filme renk katmış sürpriz sonuda güzeldi ama korku bölümü zayıf olduğu için ortalama bir film olarak kalmış bir taylan biraderler filmi.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

10 Kasım 2014 16:29

korku mu komedi mi bir türlü karar veremedim 3/10

Cevap Yaz

black_eagle_09

4 Ekim 2013 23:06

Türk sineması korku-gerilim çekemez tezini ispatlamıştır bu film. Hiç değilse gençlik filmi denseydi daha olumlu bakardım. Fakat ne korkutabildi ne güldürebildi beni. Vasatı bile yakalayamaz bence.

Cevap Yaz

ozkaracam

19 Haziran 2011 23:52

Sanıyorum bu film için bir "deneme" kavramını kullanmak en uygunu. Türk Sineması'nda daha önce Drakula İstanbul'da (1953) ve Ölüler Konuşmaz ki (1970) gibi iki deneme daha vardı. Hatta ikincisini sinema tarihçileri dışında anımsayan pek yoktu. Drakula filmi, zamanının koşulları göz önüne alındığında,kısmen başarılı olarak bile değerlendirilen bir film. Türk Sineması'nda bu kadar cılız kalmış bir tür, 2000'li yıllarla birlikte canlandırılmak istendi ve belli bir moda da yaratıldı. Umarım gelişir. Bu filmi, zorunlu olarak Batı (özellikle de Amerikan) sinemasından alınma teen-slasher'vari bir konuya (tam teen-slasher değil; çünkü cinayet yok ve de teen-slasher'larda hortlak değil, sapık bir cani bulunur) bizdeki eğitim sisteminin çarpıklıklarını eklemiş, belli bir gülmece unsuru katmış, dürüst bir çaba olarak değerlendiriyorum.     

Cevap Yaz

Gorowski

9 Mart 2010 16:57

korkunç komedi ...

Cevap Yaz

Exotic

21 Haziran 2009 20:13

Sermundamdan iyi oldugu kesin ama Dabbe'nin yaninda hic kalan turk korku filmi ! Birazda Hollywood'a ozenmede var tabiki..Kiz istemiyerek ona asik olan cocugu butun okula rezil eder...Bu olaylardan sonra cocuk kendini oldurur...Ve daha sonralari hayalet olarak geri doner ve intikamini hepsinden alir.Hepsinin oyunculugu kotu bi Melisa Sozen cok iyi..Ama film muzigi iyiydi hakkini yemiyim!Simdi dusunuyorumda ben bu filmi bi 5 kere izlemissimdir demeki okadarda kotu degil..Ama senaryo cok basit ve oyuncularin performansi kotu..Belkide Melisa ve Nehir oynadigi icin filmden zevk aliyorumdur kim bilir.. Yada Hollywood ozentisi oldugu icin film ilgimi cekmis olabilir.

Cevap Yaz

kırkambar

11 Nisan 2009 09:50

filmi komedi ile birlikte korku filmi diye bahsediyorlar. Ama filmde korku öğesinden başka bir şey bulamadım. Ayrıca filmin sonu nasıl bitti neye bağladılar onu da açıkca anlayamadım.Film tamamen korku üzerine kurulmuş ama korkuyu da adam akıllı verememiştir.oyuncu kafrosunun geniş olması bu açıdan zenginliktir. Ses ve görsel efektler yerinde kullanılmış ama kurgusu çok zayıf ve anlamsız kalmıştır. Mekan sınırlı olması filmi tamemen dar mekanlarda çekerek izleyiciyi boğmuştur. En önemlisi kendisinden sonra çekilecek olan korku filmlerine ön ayak olmuştur.Korku filmlerinin artışına neden olarak Türk sinemasını zenginleştirmiştir.

Cevap Yaz

fdts

7 Eylül 2008 01:16

bu filmi gençlik açısından güzel ama korkutucu

Cevap Yaz

bjkemre06

24 Mayıs 2008 05:30

Korku filmlerinin en büyük handikapı olan güldürme bu filmde isteyerek veya istemeyerek korku öğresinden daha fazla...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica