Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Günay Karacaoğlu

Günay Karacaoğlu

Doğum Yeri : Kayseri

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1971

Eğitim : Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Ajans : Yasemin Özbudun Talent Management

Hakkında : 13 Mart 1971 yılında, Kayseri’de doğdum. Doğumum ailede öyle büyük bir mutluluk yaratmıştır ki, ablam doğduğunda çalıştığı şirketteki arkadaşlarına, abim doğduğunda ise aklını iyiden kaybedip bütün şirkete sevinçten ziyafet veren babam, benim doğumumla birlikte İzmit’e maça giderek, artık sevinçten ne yapacağını bilememiştir. İlk hayal kırıklığımı, 1976 yılında İstanbul’a gelip, denizin mavi değil de yeşil olduğunu görerek yaşadım. Sonraları alıştım… 6 yaşında “Alev Yaldız” sahne adıyla, salonun ortasında yaptığım danslar, şarkılar ve komiklikler, ailemi benden soğutmaya sebep olduysa da, ben bu işin peşini bırakmadım. İlk, orta lise derken, içimdeki oyunculuk aşkı mecburen gelişmekteydi. Çünkü fark edilmek ve sevilmek istiyordum. Liseler arası tiyatro festivalinde aldığım “en iyi oyuncu” ödülüyle ve ben, “hah şimdi onu parçalayıp ağzıma sokacak” diye düşünürken babamın, sofrada ağlaması ve ertesi gün ödülümü çerçeveletip eve gelmesiyle, mesleğim belirlenmiş oldu. 1991 yılında “Müjdat Gezen Sanat Merkezi”ne girip, 1995 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak dizi, tiyatro, sinema ve reklam filmlerinde oynadım ama hiçbir zaman profesyonel olduğumu kabul etmedim. Sahnede oynarken, hayatta benden daha iyi oynayanlara tanık olmam, denizin yeşil olduğunu gördüğümdeki hayal kırıklığımdan az değildi. Ben oyunculuğun sahicilik ve samimiyet olduğuna inananlardanım. Sevilmek, çocukluğumdan kalma bir eksiklik olsa da, 1997 yılının Aralık ayında kızımı kucağıma aldığımda, sevmenin daha özel ve kutsal olduğunu anladım. En fenası insanın kendini anlatmasıymış. Velhasıl kelam, her insan kadar yaşadım; yaşıyorum. Halen oyunculuk yapmaktayım ama önceliklerim kızım, hayallerim, başka denizler, bir de...

Resimlerbltszlk

25 Nisan 2016 00:29

Avrupa Avrupa dizisinde Sadet rölünü öynuyör.Yarım Elma dizisnde perförmansı ve kömedi işinde çök başarılı.Kendisine hayranım.

Cevap Yaz

sinemaaşığı

20 Mayıs 2009 13:21

yeditepe istanbul yarım elma aşkım aşkım hepsinde süper türkiyenin yeni adile naşiti geliyor

Cevap Yaz

ASYACANAN

30 Aralık 2008 09:24

Yeditepe İstanbulda Önem karakteriyle çok çok iyiyidi...

Cevap Yaz

capone

12 Ağustos 2008 22:09

Çok komik ve sevimli bir oyuncu

Cevap Yaz

onur29

11 Ağustos 2008 18:33

En çok güldüğüm bayan oyunculardan biri. Muhteşem bir oyuncu. Komedide olduğu kdaar dramda da çok başarılı olduğunu Yedi Tepe İstanbul da kanıtlamıştı. Çok seviyorum kendisini.

Cevap Yaz

muharremgsgs91

4 Temmuz 2008 21:37

yarım elma dizisinde süperdi

Cevap Yaz

| S z R |

12 Nisan 2008 18:51

Çok iyi bir oyuncu özellikle komedide

Cevap Yaz

mimarsinan

19 Şubat 2008 14:57

Son yılların komediyi en iyi beceren 3 bayan sanatçısı: Yasemin Yalçın, Binnur Kaya ve Günay Karacaoğlu. Yıllar sonra yerleri çok daha yukarılarda olacak sanatçılarımız. Günay Karacaoğlu zengin yüz ifadesi ve gözlerini konuşturmasıyla, bir de konuşma dilini yerel'e çevirdiğinde emsalsiz bir performans  ortaya koymaktadır.

Cevap Yaz

f_ebru_b

8 Şubat 2008 17:13

çok beyeniyorum.muhteşem bi rkomedi oyuncusu.en berbat projelerde bile kendini gösteeriyo.

Cevap Yaz

zzSEDAzz

21 Ocak 2008 16:13

çok ama çok beğendiğim oyunculardan biri rollerini çok güzel yapıyo özellikle komedide önemli biri

Cevap Yaz
Yandex.Metrica