Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İnşaat

İnşaat

8,56

(42 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 21 Kasım 2003 1 Saat 40 Dk Kara Film Dram Komedi Kara Film, Dram, Komedi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Tolgay Ziyal Ömer Vargı Tolgay Ziyal, Ömer Vargı

Ülke: türkiye

Gişe: 263.481

Oyuncular: Kamil Atılan, Kaan Öztop, Kemal Kazandı, Ahmet Taşdemir, Yılmaz Çebi, Murat Keleş, Serkan Akdeniz, Cihat Mağara, Sercan Bal, Yıldırım Beyazıt Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Erkek Oyuncu

Konusu : “İnşaat” içinde yaşadığımız toplumda, her alanda karşılaştığımız çıkışsızlıkları, komedi unsurlarıyla birleştirerek bize sunan bir ‘kara komedi’ hikayesi. Kafalarında bambaşka hayalleriyle, bir mafya patronunun şoförü olan Nizamettin’in inşaatında çalışan Ali ve Sûdi, kötü şans veya kader sonucu ‘zoraki mezar kazıcılığı’ ve ‘part-time şeyhliğe’ soyunmak zorunda kalırlar. Öldürmek için çok haklı sebepleri olduğuna inanan birtakım insanlar, haklı olduklarını savundukları cinayetleriyle “İnşaat”ta buluşunca işler karışır.Göztepe

10 Aralık 2018 14:24

Çok güzel filmdi komple bir inşaatta geçen bir film mafyaların öldürdükleri adamları nerdeyse 10'dan fazla cesetleri inşaat alanına gömdürmesi korkunçtu. Dolayısıyla inşaatta çalışan iki garibana silah zoruyla gömdürmeleri cesedi ve verilen paralar harikaydı. İnşaatın karşısında oturan yaşlı kadın Suna Pekuysal'ın oyunculuk performansı harikaydı.Ortalama filmde oynayan oyuncuların neredeyse tümü tiyatro ağırlıklı olduğu için filmdeki oyunculuklar zirveydi. Emre Kınay, Şevket Çoruh, Yeşim Büber, ve diğerleri harikaydı.

Cevap Yaz

ElBLanKo2nd

7 Ağustos 2017 18:25

Farklı bir senaryoyla ve değişik şekilde kurgulanmış olan bu film konusu ve işleyişiyle başarılı bir film. Emre Kınay ve Şevket Çoruh çok iyi bir ikili olmuşlar filmde. İkisi de harika performans sergilemiş. Hem dram hem de komedi olması nedeniyle filmde ara sıra kopukluk yaşamasına rağmen kendini sonuna kadar izlettiriyor. Ayrıca müzikleriyle de başarılı bir film olmuş. Kısaca izlemeye değer bir film.

Cevap Yaz

ElBLanKo

7 Ağustos 2017 15:58

Farklı bir senaryoyla ve değişik şekilde kurgulanmış olan bu film konusu ve işleyişiyle başarılı bir film. Emre Kınay ve Şevket Çoruh çok iyi bir ikili olmuşlar filmde. İkisi de harika performans sergilemiş. Hem dram hem de komedi olması nedeniyle filmde ara sıra kopukluk yaşamasına rağmen kendini sonuna kadar izlettiriyor. Ayrıca müzikleriyle de başarılı bir film olmuş. Kısaca izlemeye değer bir film.

Cevap Yaz

mansur34

24 Temmuz 2016 02:26

İnşaat filmi baştan sona neredeyse bir inşaat da geçmesine rağmen hiç sıkmayan baştan sona keyifle izlenen bir film şevket çoruh ve emre kınay iyi performans göstermişler iyide bir ikili olmuşlar yeşim büber ve suna pekuysal da rollerinde fena değildi ama filme 108 dakika uzun olmuş 90 dakika olsaymış gişesi daha fazla olabilirmiş finali de çok havada bitti daha doğrusu devam filmine açık bitti inşaat 2 filmi bu filmden 10 yıl sonra çekildi kısaca aradan geçen 13 yıla rağmen hala keyifle seyrediliyor izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

7 Kasım 2014 19:22

Devam filmini bugün izlediğim inşaat filmi ilk filmin ne kadar başarılı olduğunu gösterdi sadece şunu anladımki bazı filimler tek film olarak kalmalı devamı çekilmemeli yada o yıl tuttuysa fazla ara vermeden çekilmeli yoksa hayal kırıklığı oluyor.

Cevap Yaz

sinemadelisi

14 Temmuz 2014 22:33

İnşaat filmi kara komedi türünün ülkemizdeki ender örneklerinden biridir.Başarılı bir durum komedisi,senaryosu özenle yazılmış çok samimi bir öykü.Şevket Çoruh ve Emre Kınay inanılmaz oynamışlar.Özellikle saf duygulu Sudi tipini Şevket Çoruh yüz mimikleriyle yaşamış adeta doğu şivesini de süper kullanmış.Suna Pekuysal da rolünün hakkını vermiş.Final o kadar yüksek seviyede olmasa da film tavsiye edilir nitelikte.

Cevap Yaz

coolman33

5 Mart 2012 13:40

İnşaat içinde yasadigimiz toplumda, her alanda karsilastigimiz çikissizliklari ister istemez komedi unsurlariyla birlestirerek bize sunan bir kara komedi hikayesi. Kafalarinda bambaska hayalleriyle, ayni zamanda bir mafya patronunun soförü olan Nizamettin’in insaatinda çalisan Ali ve Sudi, kötü sans veya kader sonucu zoraki mezar kaziciligi, part-time seyhlige soyunmak zorunda kalirlar. Öldürmek için çok hakli sebebi olduguna inanan bir takim insanlar, hakli olduklarini savunduklari cinayetleriyle ve cesetleriyle "INSAAT" da bulusunca isler karisir. Masumiyet, suç, sevgi, nefret, intikam, bagislama ve ihanet diye tanimladigimiz insani kavramlar arasindaki sinirlar, derme çatma bir "INSAAT"in üzerinde kaybolur. Nizamettin’in baskisi altinda, mahallenin güzel kizi Nazife ve derdine çare arayan Ayse’nin aski arasinda, mahallenin yasli ve bir o kadar da tatli teyzesinin meraki pesinde giderek hedeflerinden sapan Ali ve Sudi, kendilerine bir çikis yolu ararlar.

Cevap Yaz

balbal

23 Mart 2011 00:22

Şevket Çoruh'un ve Emre Kınay'ın mükemel performansı. Bir inşaatta çalışan iki gariban işçinin başına gelen ilginç olayları konu alan film farklı senaryosu ile izleyiciye keyif veriyor.

Cevap Yaz

melisrenan

15 Ocak 2010 16:33

Jenerik müziğini çok başarılı bulduğum bir film..

 Filmde Şevekt Çoruh, Emre Kınay ve Yeşim Büber', oyunculukları çok doğal ve çok başarılı filme ayrı bir gerçekçilik ve samimiyet katmış, Yaratılan mekanlarda çok gerçekçi. 

Knu ve anlatım olarak başarılı ve güzel bir film.

Cevap Yaz

erakman

9 Haziran 2009 05:51

  filmin kendiside müziği de çok hoş.son dönem saçma türk filmlerine göre çok daha büyük gişe başarısını hakeden ama seyirciden hakettiği ilgiyi görmemiş bir eser.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica