Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hayat Bilgisi

Hayat Bilgisi

8,59

(90 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Gençlik Komedi Duygusal Macera Dram, Gençlik, Komedi, Duygusal, Macera

Yönetmen: Tarkan Karlıdağ Tarkan Karlıdağ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Deniz Özbay, Saniye Dilmen, Sedat Kalkavan, Ender Tarhan, Cüneyt Şen, Halil Kumova, Huban Öztoprak, İlker Yiğen, Filiz Soydan, Şebnem Mazak Devamını Gör...

Konusu : Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeden idealist Afet Öğretmen, küçük kardeşi Kerem ile birlikte Anadoluyu karış karış dolaşmıştır. Ezberci eğitimden değil, yaratıcı eğitimden yana olan Afet Güçverir buralarda türlü tayinler, atılmalar görmüş ve kardeşine tokat attığı için ayrılmak zorunda kaldığı eski meslektaşı, aşkı Tekin Bey'i ise asla unutmamıştır. Kardeşi ile birlikte yıllar sonra son sürgünleri olan İstanbul Rıdvan Kanat Lisesine gelirler. Bu tayin Afet Güçverir için yeni bir yaşam,öğrenciler içinse uzun soluklu bir hayat eğitiminin başlangıcı olacaktır.KralAkrep07

30 Temmuz 2019 22:07

çocukluğumun dizisi

Cevap Yaz

Komedyacı

25 Eylül 2018 00:49

Ek olarak belirtmek isterim ki, dizide bahsi geçen okulun adı Rıdvan Kanat Lisesi. Perran Kutman'ın, Hüseyin Kutman'la evlenmeden önceki soyadı Kanat'tır ve Rıdvan Kanat, Perran Kutman'ın babasının adıdır.

Cevap Yaz

Komedyacı

23 Eylül 2018 14:41

Her şey iyi güzel de, tek soru var kafaya takılan : Dizide bahsi geçen Rıdvan Kanat Lisesi'nde hiç mi Müdür Yardımcısı, Müdür Baş Yardımcısı, Sekreter, Yazı İşleri filan yok? Dizinin başından sonuna kadar ben bunların hiçbirine rastlamadım zira.

Cevap Yaz

bltszlk

17 Haziran 2018 16:32

Hayat Bilgisi dizisi eskidende şimdide severek izliyorum.Afet Hoca öğrencilerine hem okumayı hemde okuyup üniversiteyi bitirip gerçek hayata atılmaları kendi ayakları üzerine durup hiç kimseye bağımlı kalmadan yaşamayı öğretmiştir.Çok önemli bir konu daha vardı.Aile içi şiddet gördüğümüz zaman neler yapabileceğimizide yol göstermiştir..Hem arkadaşlığı hemde aile hayatını komedi konusunda en güzel anlatan bir diziydi..4 sezon ekranlarda kalıp güzel reytingler vardı.İlk sezon hep birinciydi reytinglerde.Tabi buna benzer Hayat Bazen Tatlıdır ve Pis Yedili dizileride gelsede bu dizinın yerini tutmadı.Hiç bir dizide bunun yerine tutamaz..Ve akıllarda Pikahçu Kerem,Rüya,Törpü Yeliz,Kopil Ali ,Ortega Sedat .Barbie Gamze .Var mısın Arif kaldı.Gerçekten çok güzel bir diziydi.

Cevap Yaz

Doksanlı

4 Haziran 2017 18:18

Hocaları öğrencileri müdür müstahtem tüm karakterleri tımarhaneden kaçmış gibi yarı deli; bir zamanlar severek izlemiştim ama şimdi o günleri gözümün önüne getirdiğimde boşa vakit geçirmişim diyorum.

Cevap Yaz

yusufyorulmaz

27 Ağustos 2016 15:32

kopil'in babaannesi yoktur burada Ben o zamanlar 13 yaşındaydım ve süper diziydi süpeer

Cevap Yaz

Financier

1 Mayıs 2016 16:16

2003 yılında başlayıp 2006 yılına kadar 137 bölüm çekilmiş bir diziydi.Çeşitli sürgün ve atılmalarla Anadoludan kardeşi Keramettinle birlikte İstanbul Rıdvan Kanat Lisesine gelen Afet Öğretmenin hikayesi,komik,öğretici,günümüz gennçlerine yol gösterebilecek bir diziydi.Keşke daha fazla devam etseydi,güzel bir diziydi.

Cevap Yaz

sinemaagresif

2 Ekim 2015 13:08

idealist afet öğretmenle haylaz öğrencilerinin okul maceralarını anlatan güzel bi diziydi. dizideki hoca camide inna sabirin ve son tahlilde replikleri unutulmaz

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

27 Eylül 2015 14:19

konusu değil ama müzikleri kesinlikle çok şahane olan bir yapım. gece yolcularının unut beni sevgilim parçasını ilk burda dinledim..

Cevap Yaz

vatansever10

3 Ağustos 2014 18:27

süreklı kanallarda görüyoruz. fox başlatıyor bıtırıyor,sonra show tv başlatıyor. bıkkınlık geldii...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica