Tamer Karadağlı

Gerçek Adı Tamer Karadağlı
Namı Taş Fırın Erkeği
Doğum Tarihi 24 Mayıs 1967
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Tamer Karadağlı (d. 24 Mayıs, 1967; Ankara, Türkiye), Azeri kökenli Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Karadağlı, Türkiye'ye dönmüş sonra tekr ar Amerika'ya gitmiştir. Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı yıllarda da ise sıklıkla Akün Sineması'na giderdi. Bir yandan da lise yıllarında onun için bir tutku olduğunu belirttiği seslendirme sanatına başlamıştır. Sonra Shakespeare'in "Kuru Gürültü" adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır. TED Ankara Koleji'nden sonra Çankaya Lisesi'nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi. Ferhunde Hanımlar dizisiyle ün kazandı. Birçok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yapan Karadağlı, Arzu Balkan ile evliydi. Sanatçı ayrıca 8 farklı İngilizce lehçesini konuşmaktadır. Hala Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almaktadır.

Yönetmen (1)

Oyuncu (74)

Son Yorumlar (45)

Yeşilcamavi avatar Yeşilcamavi 19 Eylül 2018 23:48:02

9

Bu akşam da (2018 sezon-3.bölüm) çok güzel Azeri şişesi konuştu. Hemen 2014 yılında yaptığım yorum geldi.Sanki halihazırda konuşmasını bekliyormuşum gibi.Bu arada kendisi hala çok iyi bir oyuncu,severek de izliyoruz.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 29 Temmuz 2017 08:36:18

Ses tonu gerçekten çok karizmatik kendisi de belli bir karizmaya sahip bir oyuncu ama Çocuklar Duymasın dizisindeki Haluk karakteri dışında başarılı diyebileceğimiz bir rolü yok. Çocuklar duymasının özellikle TGRT'de ve ATV'de yayınlanan bölümlerinde ki oyunculuğu efsaneydi sonraki yıllarda dizi bir durdu sonra yeniden başladı. Yıl olmuş 2017 halen bu dizi Ekranlarda oynuyor hemde yeni bölümleriyle. Tamer Karadağlı dizi yayınlanmadığı dönemlerde ekrandan hep uzak kalıyor sanki, nedense dizi birkaç yıl ara verip tekrar başlıyor kendisini de ekranlarda ancak o zaman görebiliyoruz. Haluk dışında farklı rollerde de yer alabilirse başarılı oyunculuğuyla göz dolduran bir aktör olabilir.

halilmutluyorgali avatar halilmutluyorgali 06 Ocak 2017 22:26:00

Tamer Karadağlı iyi bir seslendirme sanatçısı olması iyi de en başarılı olduğu tek yapım Çocuklar Duymasın dizisindeki Taş Fırın Erkeği Haluk rolünden istisnalar hariç başka hiç bir rolde başarılı değildi hatta Whitney Houston ve Kevin Costner'ın baş rolde oynadığı Bodyguard (Koruma) filminden uyarlanan Seda Sayan'la baş rol paylaştığı Fedai dizisi tutmadı mesela Çocuklar Duymasın Atv'ye gelmeden önce hem dizisi hem kendisini kimse tanımıyordu zaten ama Azra Akın'la baş rol oynadığı Yağmur Zamanı izlenme oranı açısından tutan diğer bir diziydi bir de Beyza'nın Kadını adlı baş rolde rol aldığı film tuttu Süper Türk Ölümle Dans buna benzer filmler gişe ve hasılatta fiyaskoydu zaten görsel olarak ilk kez 1993 yılında yayınlanan o dönem tutulan dizi Ferhunde Hanımlar dizisindeki Selçuk karakteriydi Şaşıfelek Çıkmazı Demir Leblebi Babam Olur musun Artık Sevmeyeceğim v.b Çocuklar Duymasından önceki yapımlarda küçük rollerdeydi zaten

Yandex.Metrica