Yavuz Selekman

Gerçek Adı İsmail Yavuz Selekman
Doğum Tarihi 15 Şubat 1937
Ölüm Tarihi 8 Mart 2004
Doğum Yeri İstanbul
Ölüm Yeri İstanbul

Biyografisi

Güreş alanında eski milli sporcudur.

Oyuncu (88)

Son Yorumlar (31)

kartal_tibet_1938 avatar kartal_tibet_1938 11 Mayıs 2015 12:32:10

cüneyt arkına rakip olabilecek iki aktör vardır tabi avantür dalında biri aytekin akkaya diğeri yavuz selekman ne yazık ki şans cüneyte gülmüş ama yavuza ve aytekine gülmemiştir. yavuz bazı filmlerde figüranlığa kadar bile düşmüştür. oysa çok yetenek li bir oyuncudur. eski güreşçidir. boyu 185 ve çok sağlam bir vücut ve fiziğe sahiptir. aytekinle yavuz anca cüneytin arkadaşları yani yan rollerde kalmayı başarmış. mesela aytekininde salih güney ve fikret hakanla paralı askerler diye türk yabancı ortak yapımı filmleri var yabancılar aytekin i çok beğenmiş ama oda cüneyt gibi ingilizcesi olmadığından dünyada ün yapamamış cüneyt ez azından yeşilçamda popüler olmayı başarmış ama şans ne aytekine ne yavuza gülmemiş yazık. allah rahmet eylesin.

kentet avatar kentet 03 Şubat 2015 17:45:29

yeşilçamın en karizmatik yardımcı oyuncusuydu.bir yabancı filminde ilk defa izlemiştim kadir inanırdan çok o aklımda kalmıştı. sarışın katil tiplemesinin en iyi oyunculugu oldugunu düşünüyorum. allah rahmet eylesin.

mykoksal avatar mykoksal 01 Mayıs 2014 18:44:53

Yavuz Selekman,
Yavuz abimiz, onun arkasından birşeyler yazmak çok zor. Onu tanımak, onunla çalışmak ne güzeldi. Kalbi tertemiz, her zaman işine, iş arkadaşlarına saygılıydı. Yavuz abinin Türk Sineması'na çok emeği geçmiştir. Allah rahmet eylesin.

Yandex.Metrica