Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tomris Oğuzalp (Tomris Oğuzalp )

Tomris Oğuzalp

Doğum Yeri : Trabzon

Doğum Tarihi : 10 Ekim 1932

Ölüm : 2013-10-28

Eğitim : Çamlıca Kız Lisesi. Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun

Hakkında : Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olan sanatçı, 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulunmuştur. Genellikle karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Oğuzalp, aynı zamanda Çasod üyesi ve seslendirme sanatçısıdır. Harry Potter filminde Mrs. Weasley'i seslendirdi. Küçük Besleme dizisinde Hayriye Batuhan karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde safra kesesi ameliyatı olan Tomris Oğuzalp, doktorunun kendisinden bölüme bir cihaz bağışlamasını isteyince biriktirdiği 20 bin TL kadar parasının üzerini kredi kartı ile tamamladı. Bunun üzerine sanatçı kredi kartı borcunu tamamlamayı başaramadı ve bir süre sonra emekli maaşına haciz konuldu. Tomris Oğuzalp hayatının geri kalan kısmında evinin tek göz bir odasında yaşlılık, hastalık ve geçim sıkıntısının kaynaklanan sorunlarla hayat mücadelesi verdi. Üst üste geçirdiği ameliyatlar sağlık durumunu olumsuz yönde etkilemiştir. Üst dişlerindeki kaplamalar çürüdüğü için dökülmüştür. Tomris Oğuzalp bu yüzden konuşmakta zorluk çekmekteydi. Tomris Oğuzalp 28 Ekim 2013 tarihinde sabah erken saatlerde evinde hayatını kaybetti. Cenazesi 29 Ekim 2013'te Şakirin Camii'nden kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İlgili FilmlerRıza_Nur

28 Temmuz 2016 16:21

Kurbağalar filmindeki replikleri de harikaydı.Çok tok bir sesi vardır.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

deryakeles

29 Mayıs 2015 11:59

Iyi aile robotu adli dizide de oynamisti Rahmetli Tomris hn ama yilini hatirlayamadim Onuda biografisine eklerseniz iyi olur.

Cevap Yaz

mansury.

8 Ağustos 2014 00:35

çalıkuşu ve küçük besleme dizilerinde çok iyi performansı olan çok değerli bir oyuncuydu mekanı cennet olsun

Cevap Yaz

Göztepe

28 Ekim 2013 22:56

Tomris Oğuzalp'i ilk Şener Şen'in Milyarder filminden ve Küçük Besleme adlı diziden tanıdım. Sert,keskin yüz hatlı ve çok iyi oyunculuğu vardı. Özellikle Küçük Besleme dizisiyle şöhretini arttırdı herkesin tanıdığı bir isim oldu. Yeşilçamdan bir yıldız daha kaydı zaten hastaydı iyi direndi 81 yaşında bu dünyadan göçtü gitti Allah rahmet eylesin. !

Cevap Yaz

Kleberson

28 Ekim 2013 18:23

ilk calikusu adli dizide tanimistim kendisini cok iyi bir oyuncuydu demin vefat ettigini ögrendim allah rahmet eylesin nur icinde yatsin

Cevap Yaz

freddie

16 Nisan 2011 04:05

allah çok daha uzun ömürler versin onu izlemeye doyamıyorum

Cevap Yaz

SNMSVR

6 Ocak 2011 20:47

Tomris Oğuzalp, kötü kalpli kadın rollerini çok iyi yapabilen bir oyuncudur.Küçük Besleme dizisindeki oyunculuğu muhteşemdi.

Cevap Yaz

delikadir39

7 Aralık 2010 19:06

küçük besleme dizisinde kült bir karakter olmuştu.ne zaman hizmetçisine eziyet eden birisini görsem aklıma Tomris Hanım geliyor.

Cevap Yaz

GENCOBAY

31 Mart 2010 01:03

küçük beslemede cadaloz huysuz birini oynuyodu.oysa bende tam tersi çok komikti küçük beslemede..

Cevap Yaz

kariz_ma_35

27 Kasım 2009 23:18

Çok yetenekli bir oyuncu küçük beslemede özellikle çok beğendim oyunculuğunu allah uzun ömürler versin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica