Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Harry Potter ve Melez Prens

8,49

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 15 Temmuz 2009 Fantastik Macera Gizem Fantastik, Macera, Gizem
IMDb puanı: 0

Yönetmen: David Yates David Yates

Ülke: ingiltere, ABD

Gişe: 640.098

Oyuncular: James Phelps, Ralph Ineson, Warwick Davis, Robbie Coltrane, Mark Williams, David Thewlis, Helen Mccrory, Tom Felton, Michael Gambon, Timothy Spall Devamını Gör...

Konusu : Lord Voldemort’un dönüşünden cesaret alan Ölüm Yiyenler gerek Muggle gerek büyücüler dünyasını kasıp kavurmaktadırlar ve artık Hogwarts eskiden olduğu gibi güvenli bir liman değildir. Harry kalede yeni tehlikelerin kol gezdiğinden şüphelenirken, Dumbledore hızla yaklaştığını bildiği nihai savaş için onu hazırlamaya kesin kararlıdır. Valdemort’un savunmasını kıracak hayati öneme sahip bir bilgiye ulaşabilmek için Harry’nin yardımına ihtiyacı vardır; bu kritik bilgiye sahip tek kişi Hogwarts’un eski İksir Profesörü Horace Slughorn’dur. Bunun farkında olan Dumbledore, daha çok para, daha büyük bir ofis ve de ünlü Harry Potter’a ders verme fırsatı vaat ederek eski meslektaşını okula dönmeye ikna eder. Bu arada, öğrenciler farklı türde bir hasımla karşı karşıyadırlar, zira hormonları dizginlenemez bir hâl almıştır. Harry uzun süredir dostu olan Ginny Weasley için daha derin duygular beslemektedir ama Ginny’nin erkek arkadaşı Dean Thomas ve ağabeyi Ron önünde birer engel olarak durmaktadırlar. Yine de kendi gönül ilişkileri içinde boğulan tek kişi Ron değildir: Lavender Brown ona bir takım duygular beslerken, kıskançlıktan deliren Hermione her şeye rağmen duygularını göstermemeye kararlıdır. Ama sonra aşk iksirine bulanmış çikolatalar yanlış ellere geçer ve her şey değişir. Okulda romantik duygular hüküm sürerken, öğrencilerden birinin aklı çok daha önemli meselelerle meşguldür. O, karanlık bir iz de olsa kendi izini bırakmaya kararlıdır. Havada aşk kokusu vardır ama trajedi pusuda beklemektedir ve Hogwarts bir daha asla aynı olmayabilir. 2007 yazının hit filmi “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nı yönetmiş olan David Yates, bu kez de “Harry Potter ve Melez Prens” için yönetmen koltuğuna oturdu. Tüm Harry Potter filmlerinin yapımcısı olan David Heyman da filmin yapımcılığını David Barron’la birlikte gerçekleştirdi. Filmin J.K. Rowling’in kitabından uyarlanan senaryosu, serinin ilk dört filminin senaryolarını kaleme almış olan senarist Steve Kloves’un imzasını taşıyor.



baran34

23 Ağustos 2015 10:10

Harry Potter serisinin 6. kitabından uyarlama olan yapım; bu sefer Melez Prens odaklı. Serinin başlarında ki çocuk kahramanlarımız bu sefer gençliğe adım atmaktadırlar ve aşk denilen kavram hayatlarında karmaşık duygular yaratmakta. Ron karakteri daha bir şapşal, Hermione daha bir güzel ve Harry daha bir karizmatik olmuş. Film finali ile hayal kırıklığı yaratmış anlaşılan. Pek kimse finalinden hoşnut olmamış. Bence filmin en doygun karakteri Slughorn. Jim Broadbent çok sevimli ve mimiklerini ustaca konuşturuyor. Orta karar bir Harry Potter filmi.

Cevap Yaz

HARRYPOTTERFİLM

21 Aralık 2012 20:09

bu filmi diğer serilerinden alçak gördüler yani vasat ama ben öyle düşünmüyorum çok güzel bir seri muhteşem muhteşem yine muhteşem

Cevap Yaz

YSHN

23 Kasım 2012 16:18

Bu seri düştü diyecem ama diyemiyorum çünkü buda diğerleri gibi heyecanlı ve etkileyici sıkıcı demem diyemem imkansız zaten böyle bölümler kaçmaz 10 üzerinden 10'u hakketti bence

Cevap Yaz

WOOD

11 Kasım 2012 17:00

hayatımda en çok beğendiğim seri film gerçi bir çok beğendiğim seri film var yüzüklerin efendisi mesela ama harry potter filmi biraz daha önde benim için izlemeyenler için geç değil sıra sıra hepsini heyecanla seyredebilirler muhteşem en iyisi etkiliyici olması böyle filmlerin yanındayım

Cevap Yaz

Lalettayin

30 Eylül 2012 01:28

Melez Prens, Harry Potter macerasının 6. sı olarak karşımıza çıkıyor. Muhteşem uyarlama yine muhteşemliğini koruyarak devam ediyor. Hogwarts taki öğrencilik yıllarının son sezonu. İzlemekten bıktırmayan bir seri muhteşem şekilde devam ediyor.

Cevap Yaz

dogankoseoglu

9 Ağustos 2012 13:31

bana göre serinin içinde en sönük olan film buydu ama görsel efek konusunda çok iyiydi.İzlemeye değer.

Cevap Yaz

engin yüksel

28 Mayıs 2012 21:59

diğer serilerine kıyasla gerçekten sıkıcı bir film olmuş 4/10

Cevap Yaz

engin yüksel

28 Mayıs 2012 21:59

diğer serilerine kıyasla gerçekten sıkıcı bir film olmuş 4/5

Cevap Yaz

Bucukluk

18 Kasım 2009 12:13

J.K. Rowling'in yarattığı hayal evrenin altıncı halkası. Harry Potter serisinin bütün kitaplarını okudum. Özellikle üçüncü kitap Azkaban Tutsağıyla beraber bu fantastik dünya yalnızca çocuklar değil büyüklerinde merakla beklediği bir seri halini aldı. Melez Prens'de bu serinin en önemli halkalarından biri. İçinde son kitapla ilgili önemli ipuçları barındırıyor. Maalesef film kitabın esas amacının dışına çıkmış. İlk kitap çıktığında çocuk olan hedef kitle bu filmle birlikte genç delikanlılar ve kızlar oldular. Sanırım filmin yapımcılarıda bunu göz önüne alarak ergenler arasındaki aşk ilişkilerini merkez konu olarak almışlar. Bu da kitabın en Tom Riddle'ın nasıl Voldemort haline geldiği babasından neden bu kadar nefret ettiğine dair ipuçlarının olduğu kısımlar göz ardı edilmiş. Asaletine çok düşkün dedesi ve kofti annesi ile yakışıklı muggle babasının filmde yer almaması büyük eksiklikler.

Filmin çekildiği mekanlar tam hayal ettiğim gibiydi. Fakat objelere ve bazı karakterlere aynı özen gösterilmemiş. Özellikle Slytherin'in yüzüğü aile yadigari ve kitapta önemli bir yer tutan bu obje sade ve çok basitti. Voldemort gibi güce ve asalete düşkün birinin ruhunun bir parçasını bu yüzüğe sakladığını düşünemiyorum bile. Aynı şekilde Prof. Sloughourn'da kitapta anlatıldığı gibi filme yansıtılmamış. Rowling görünüşünün sık sık fok balığına ne kadar benzediğini dile getirir. Bu yüzden Sloughourn'ı oynayan aktör fiziksel özelliklerinden dolayı yanlış bir seçim olmuş. Ama diğer oyuncu seçimleri genellikle başarılı. ( Narcisca Malfoy'da beğenmedim kitabı okurken aklıma hep bu rol için Nicole Kidman geldi.) Alan Rickman, Helena Bonham Carter, Rupert Grint,Tom Felton rolleri için biçilmiş kaftan. Ayrıca karakterlerini iyi özümsemişler ve detaylandırmışlar. Özellikle Rupert Grint'in ilerde kendinden söz ettirecek başarılı bir oyuncu olacağını düşünüyorum.

Sonuçta filmler kitapların gölgesinde kalıyor. Sadece Alfonso Cuaron ve Gary Oldman faktörüyle üçüncü film başarılı bir uyarlama olmuştu. Yedincı ve sekizinci filmleri eğer başarılı bir yönetmen tarafından çekilmezse bundan sonra izlemeyi düşünmüyorum. 

 

Cevap Yaz

Talha2

2 Ekim 2009 19:27

geçen film mükemmeldi fakat bu hiçte umduğum gibi değildi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica