Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Barış Falay (Barış Falay)

Barış Falay

Doğum Yeri : Edremit-Balıkesir

Doğum Tarihi : 9 Nisan 1972

Eğitim : Ankara Üniversitesi, DTCF Tiyatro Bölümü

Hakkında : Barış Falay (d. 9 Nisan 1972 Edremit, Balıkesir) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Barış Falay Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünü bitirmiştir.Çeşitli özel tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’ nda 2 yıl çalıştıktan sonra, 1997 yılında kuruluş sınavıyla beraber İzmit Şehir Tiyatrosu sanatçısı oldu. “Hamlet” ile başlayan bu serüven, “Üç Kuruşluk Opera”, “Misafir”, “Kamyon”, “Roberto Zucco”, “Kırmızı Yorgunları”, “Azizname”, “Barış”, “Bahar Noktası”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Karar Kimin” ve daha birçok oyunda oynayarak sürdü. “Deniz Kızı Masalı”, ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı oyunları yönetti. Tiyatronun bünyesindeki Tiyatro Okulunda eğitmenlik yaptı.Tiyatro hayatına Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosunda devam etmektedir.Oyuncu Esra Ronabar'la evlidir. Tatlı Hayat, Yarım Elma, Dadı gibi sitkomlarda ufak rollerde canlandırdığı başarılı karakterler ile dizi kariyerine atılan Barış Falay ilk yükselişini Aliye adlı dizide canlandırdığı Mücahit (Müco) karakteri ile yapmıştır. 2009'dan 2011'e kadar süren Ezel dizisinde “Kerpeten – Ali Kırgız” rolünü canlandırmıştır. Bu rol ile birçok kişinin beğenisini kazanan Barış Falay Magazinciler Derneği tarafından En İyi Erkek Oyuncu seçilmiş ve hakettiği saygıyı ve değeri görmeye başlayıp önemli aktörlerden biri haline gelmiştir.Oyuncu şuanda Eylül 2011'de yayınlanmaya başlayan Al Yazmalım dizisinde Cemşid rolünü oynamaktadır.sinemadelisi

5 Eylül 2011 15:26

ezelde olağanüstüydü gerçekten 

Cevap Yaz

selimcelal

17 Ağustos 2011 20:47

Aliye ve Ezel dizisinde mükemmel bi oyunculuk sergilemiş.Ezeldeki Kerpeten Ali rolünü mükemmel oynamış

Cevap Yaz

kariz_ma_35

9 Mayıs 2010 22:30

Biraz itici bir oyuncu ama başarılı sayılabilirde oyunculuğu orta seviyelerde bence....

Cevap Yaz

Sercaninal

28 Mart 2010 11:58

Barış Falay, Ezeldeki performansı ile oldukça geniş bir kitle yaratmayı başardı. Oynadığı karakter ve ona kattıkları olağan üstü.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

16 Aralık 2009 09:14

Barış Falayı heralde Ezel önce ve Ezelden sonra diye ikiye ayırmak gerekir ya da Kerpeten Ali'den önce ve Kerpeten Ali'den sonra diye, daha önce yalnızca ve yalnızca bir kere şeytan'ın pabucu filminde izlediğim ama oyuncu olduğuna inandığım biridir. Ezel'deki rol tam kendise oturmuş, gerçekten çok oyunculuk sergiliyor. Dizinin tutma sebeblerinden biride, ne Cansu Dere'nin kendini beğenmiş havası ve ne de Kenan İmirzalıoğlu'nun ben artık manken değilim oyuncuyum diye bağırmasıdır.

Cevap Yaz

bltszlk

12 Ekim 2009 18:55

Barış Falay.Aliye dizisinde sert bir adamı canlandırmıştı.Şeytanın Pabucu da komik üç kağıtçıyı canlandırmış.Barış abi ye her rol yakışıyor.Barış abi sana saygılar sevgiler diyorum.

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

9 Eylül 2008 22:06

merak ediyorum acaba komedi dalında ne türlü derece başarılı olur,hep duygusal filmlerde oynamış biri,ayrıca "sinan aga" sözü bugun klişe bir söz haline geldi,bence başarılı birisi,çok iyi oyyunculuğu var..

Cevap Yaz

filimci

18 Kasım 2007 00:49

sinan AGA repliğini herkeze sevdiren ismi söylenmeden önce aga kelimesinin sölyenmesine neden olan adam

Cevap Yaz

cansu.demir24

16 Temmuz 2007 13:16

Pek ısınamadım...

Cevap Yaz

#gülin

15 Haziran 2007 10:12

Çok beğendiğim bir oyuncu.Ama onu hep dram türü rollerde izlemekten sıkıldığımdan olsa gerek,artık onu bir sit-com'da görmek istiyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica