Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Özgür Özgülgün

Özgür Özgülgün

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1973

Eğitim : Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü

Hakkında : 1973 yılında İstanbul'da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Okulunda iki yıl Sanat tarihi asistanlığı yaptı. 1995-1996 yıllarında Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları sahnesinde “Çiçekli Saksı Sokağı” adlı oyunda profesyonelliğe ilk adımı attı. Sırasıyla Hadi Çaman Tiyatrosu “Dostum” adlı çocuk oyunu, Masal Gerçek Tiyatrosu “Red Kit” adlı çocuk oyunu E.S.E.K. (Espi Standartları Enstitüsü Kurumu) “Bizi Bağlamaz” adlı oyunlarda oynadı. Tiyatro İstanbul ailesine “Acaba Hangisi?” oyunu ile katıldı. Star TV'nin 'Tuzukurular' dizisinde Buket Derelioğlu ile tanıştı ve 8 Temmuz 2004 te Derelioğlu ile evlendi. 30 Mayıs 2005'de bu evlilikten Can adında bir oğlu oldu. 09 kasım 2009 da evliliğini noktaladı. Türkiye onu 1990’lı yıllarda yayınlanan “Gurbetçiler” dizisi ile tanıdı. Rinso reklamı başta olmak üzere bir çok reklamda ve dizide oynadı. Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirerek özel okullarda çocuklara yönelik stand-up gösterisi sunan Özgülgün, çocuk şovu yapıyor, televizyonda çocuklara yönelik çocuk programı sunuyor. Çocuklar için "Minik Oyuncunun El kitabı ve "Efendi Çocuk Can Ersin'in Okul Maceraları" kitaplarını yazmıştır.

Resimlerbjkemre06

31 Temmuz 2011 16:18

Başarılı oyunculuğunun yanı sıra çokta iyi bir Beşiktaşlı olması onu sevmemiz için başka bir neden...

Cevap Yaz

Halil Güneşli

16 Temmuz 2008 09:26

Gurbetçiler dizisinde futbolcu oğuz olarak çok güzel bir çıkış yakaladı fakat sonrasını getiremedi, başarısız projeler ve konuk oyuncu olarak idare etti, eğer hafızalar kazınacak bir yeteneği varsa, daha kaliteli yapımlar ve uzun soluklu projelerde yer alması gerekir. fakat bu söylediklerimde kendisine hak veriyorum, nedeni ise; yapımcılarla aranız iyi olmadığı iyi dizi yada filmlerde yer bulmanız çok, genede özgüre sanat hayatında başarılar dilerim

Cevap Yaz

erolteksoz

18 Mayıs 2007 06:08

Türk sineması için yeni bir yüz.Fakat kendisini çok nadir görebiliyoruz.İki yılda bir üç yılda bir.Daha fazla gözükmesi lazım.

Cevap Yaz

riquelme33

18 Eylül 2006 22:57

çok iyi bir oyuncu neden filmlere dizilere zaman ayırmıyor anlamadım yazık gecen senelere bence dön çok iyi bir oyuncusun nede olsa müjdat gezen babanın öğrencisisin;)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica