Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şevket Çoruh

Şevket Çoruh

Doğum Yeri : Hopa

Doğum Tarihi : 30 Haziran 1973

Eğitim : Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü

Ajans : Ahmet Koraltürk Management

Hakkında : İlk ve orta öğrenimini Üsküdar'da lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının reklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesiyle duyurmuştur. 2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır. Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolüyle tanınır. Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye'de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı. Günay Karacaoğlu ile yaptığı evlilikten bir kızı bulunmaktadır. Daha sonra Günay Karacaoğlu'ndan boşanmış ve bunu da "Birbirimize artık aşık değiliz." şeklinde açıklamıştır.enigmacuture

20 Kasım 2018 15:39

gerek dizilerde gerek sinema filmlerinde çok başarılı bulduğum oyuncu çok iyi bir yetenek.

Cevap Yaz

Mert Hereke

21 Eylül 2018 17:45

dizi ve sinema sektörünün son dönemlerinin en kral oyuncusudur,şevket çoruhun askerleriyiz

Cevap Yaz

truer

3 Eylül 2018 14:41

Biyografisinde reklam filmiyle adını duyurdu yazıyor ama ben ilk Çiçek taksi dizisinde Peker Açıkalın (Ömer ) diziden ayrılınca onun yerine Ömer in arkadaşı olarak diziye girdiğini taksici olduğunu hatırlıyorum daha büyük gösteriyordu ama 22 yaşındaymış rol aldığı yapım listesi öyle diyor.Sonra Affet Bizi Hocam da arka sıraların üç serseri öğrencisinden biri olarak rol aldı sonra hocası onu yola getiriyordu tabi iyi çocuk oluyordu.Sonra Yılan Hikayesi Yaşar kokoreççi reklamıda o dizinin olduğu zamanlara denk geliyor olmalı. Rol aldığı filmler diziler bence çok iyi. Rolüne yakışan bir sanatçı tebrik ederiz.

Cevap Yaz

SarpBayhan

6 Nisan 2017 12:14

Yılan Hikayesinin Yaşar'ı, İnşaatın Amele Sudi'si, Sultan Makamının Sultanı, Arka Sokakların Mesut Komiseri... İyi rol yapan bir oyuncu ama son dönemde siyasi görüşü ve referandum ile ilgili paylaşımı yüzünden Arka Sokakların kadrosundan çıkarıldığı söyleniyor. Umarım bu gerçek değildir.

Cevap Yaz

mansur34

9 Temmuz 2016 09:58

İnşaat filminde sudi rolün de ve arka sokaklar dizisinde mesut komiser rolünde performansı başarılıydı ama artık arka sokaklar ve çakallarla dans serisinden kurtulup yeni dizi ve filmlerde oynamalı gürkan uygun kurtlar vadisinden ayrılıp bunu başardı ama şevket çoruh çakallarla dans 4 filmi ve arka sokakların yeni sezonunda da var halbuki baş rollerde tek başına bir film ve diziyi taşıyabilecek yetenek de karizmatik iyi bir oyuncu umarım geç olmadan gürkan uygun gibi oda bunu başarır.

Cevap Yaz

sinemaadamı

24 Ocak 2016 18:54

namıdeğer mesut.hırçın,kavgacı,asabi mesut :)) rolünde çok başarılı mesut komiserimiz :))

Cevap Yaz

pungens

1 Eylül 2014 11:25

çok iyi oynuyor filmlerini zevkle izliyorum, oynadığı rol her zaman kendisine yakışıyor Allah ömür verirse önümüzdeki yıllarda sık sık izleyeeğimiz türk sinemasının yeni yüzlerinden,,

Cevap Yaz

mstfkrsl

22 Mayıs 2013 23:54

süper bir oyuncu... İlk yılan hikayesinde görmüştüm.

Cevap Yaz

arjante

2 Haziran 2011 12:08

Şevket Çoruh müthiş bir oyuncu, çok yetenekli her rölün altından başarıyla kalkabiliyor ama kendisini çok seven bir izleyicisi olarak bazı eleştirilerimi getirmek istiyorum.Artık çık be abicim şu Arka Sokaklar denen saçmalıktan sende farkındasın gözlemleyebildiğim kadarıyla bu işin çok uzadığının. Artık gına geldi resmen rol üstüne yapıştı kaldı.Sinema vs. bu tarz yeniliklerde görüyoruz neler yapabildiğini ama bu dizi seni de körelticek.Yaptıklarını başından sonuna kadar takip eden birisi olarak tekrarlıyorum bu diziden çık artık.Gerçi şu da var Sultan Makamı gibi bir efsane sadece 26 bölüm sürdü ve de bu yapımda Şevket Çoruh çok az kişi tarafından tanınıyordu.Mucizeler Komedisi genel manada başarılı bir müzikal olmamasına rağmen yine yıldızı parlayan Şevket Çoruhtu.Bir çok sinema ve televiyon filminde başarıyla oynamasına rağmen patlamayı Mesut komiser rolüyle yaptı.Garip bir durum.Çok başaralı yapımlarda hakettiği ilgiyi göremeyen oyuncu şuan yer aldığı abuk dizide gördü.Ama kendisini seviyor ve başarılarını devamını diliyorum.

Cevap Yaz

bltszlk

21 Mayıs 2011 16:29

   Şevket Çoruh oyunculuğa ufak rollerle başlayan ve son zamanlarda ''Arka Sokaklar''  dizisinde başrol Mesut komseri canlandırmaktadır.Akasya Durağı dizisinin fagmanında Şevket Çoruh kendisi bölüm oyuncusu olarak diziye girdi.

    Şevket Çoruh yıldızı parlayan dizi oyuncularından birisi artık.Kendisine sevgiler ,başarıların devamını dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica