Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Wilma Elles

Wilma Elles

Doğum Yeri : Köln

Doğum Tarihi : 18 Ekim 1986

Eğitim : Köln Üniversitesi, Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule

Hakkında : Elles'in iki erkek ve iki kız kardeşi vardır. 10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi'nde çalışmalar yapmıştır. 2004 yılında Köln'de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule'den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü adlı sinema filminde başrolde görev almıştır. Kanal D'nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki'de Caroline rolünde oynadı. Wilma Elles'e, Avrupa Kalite Ödülleri'nde 2011 ve World Consumer Ödülleri'nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. Türkiye'yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup bir Türk ismini adına eklemek istemektedir. Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi'nde Siyaset Bölümü'nde İslâm Bilimleri'ni birincilikle bitirmiştirMansuryıldırım

3 Ocak 2016 19:45

Wilma elles öyle bir geçer zaman ki dizisinde kötü kadın caroline rolünde oynamasına rağmen halkımız tarafından sevildi iyi oyunculuğu ile bir çok kişinin beğenisini kazanmıştı magazinde de sempatik haliyle popülerliğini yükseltse de bir daha caroline rolü kadar iyi bir performans gösteremedi sempatik hali ile fazla göze batmıyor ama proje seçerken daha seçici olmalı.

Cevap Yaz

iremtoprak

26 Ağustos 2013 05:27

Çok sempatik bir insan

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

19 Nisan 2011 23:34

Silvester'e katılıyorum.. Bence de, bayağı bi, bize uydu.

Cevap Yaz

silvester

8 Ocak 2011 16:50

Wilma hanım sanırım Alman olmalı fakat bize uygun bir sanatçı yapısı var.hem çok güzel,hemde bizden biri gibi.Büyük ihtimalle,daha çok dizilerde ve yapımlarda izleyeceğiz onu.Türk ekranlarına çok yakıştı.Her nekadar rolü bize dokunsada Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde,kim ne derse desin,çok başarılı.....Silvester.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica