Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

El Yazısı

El Yazısı

7,70

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 23 Mart 2012 1 Saat 35 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal
IMAX 2d

Yönetmen: Ali Vatansever Ali Vatansever

Ülke: türkiye

Gişe: 7.285

Oyuncular: Clare Frost, Samet Çetinbaş, Nesime Alış, Bahtiyar Engin, Deniz Ali Akbaş, Miray Şahin, Ezgi Gör, Uğur Uzunel, Ayşe Selen, Baran Akbulut Devamını Gör...

Konusu : Bugün kasaba için özel bir gün. Kasaba, okulun ilk yabancı öğretmenini karşılayacak. Fakat havaalanında öğretmen bulunamayınca, kasabaya şans eseri gelen turist Julia’yı herkes öğretmen sanır ve kasabadaki tüm taşlar yerinden oynar. El Yazısı, işte kasabanın olaylarla dolu bu gününden üç hikayeyi anlatır. İlk öykünün kahramanı Ahmet. Köyden bir kız seviyor; herkes karşı bu beraberliğe. Bugün, kızı kaçırmaya gidecekken babasının diretmesiyle Julia’ya rehber oluyor Ahmet. Julia İngilizce bilmediği için birbirlerini anlamıyorlar. Acaba bilmeden birbirlerinin sorunlarını çözmekte yardımcı olabilecekler mi? İkinci öykü eczacı Zeynep’in. Şehirden gelip kasabaya yerleşti Zeynep. Şimdi de kasabanın öğretmeni Celal’le evlilik hazırlıklarında; düğün herkesin dilinde. Bugün eczanede ilaç sayımı var; Volkan geliyor şehirden sayım için, onun için süpriz bir haber Zeynep’in evliliği. Bu kısa zamanda Zeynep’i kasabalı ve Celal’le yüzleştirebilecek mi? Son öykü küçük Ragıp’ın. Bugün ufak hafiye Ragıp bir aşk mektubunun peşine düşüyor. Dün akşam eczacı Zeynep’e yazdığı mektubun… Yabancı öğretmeni karşılama töreninde birisi cebinden mektubu çalıyor Ragıp’ın. Zehir hafiye Ragıp, yardımcısı köylü kızı Sevgi’yle izlerin peşine düşünce gerçekleri görebilecek mi? El Yazısı, mütevazi Anadolu kasabasında mutluluğun peşinden koşanların hikayesidir.

Yapımcı

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Diğeroznuryilmaz

3 Eylül 2015 15:29

Huzur verici guzel bi filmdi :)

Cevap Yaz

mansuryıldırım

3 Ekim 2014 04:58

Film iyi bir kadroya sahip olsa tadındada bitse yinede başroldeki oyuncular arasında uyum yok yinede son dönemdeki bir çok aşk filminden iyi olduğunu söyleyeyim ayrıca burda filmin gişesi yanlış yazılmış filmin gişesi 40.000 olması lazım.

Cevap Yaz

mrt-2202

29 Nisan 2012 12:12

Başarılı bir yapım Başarılı Bir yönetmen Başarılı oyuncular film de gayet güzel

Cevap Yaz

leylailekirlent

30 Mart 2012 04:03

deli müthiş. sakin, tatlı ve şirin bir film olmasının yanında, üzerine düşününce aklın sınırlarını zorluyor! film deyip geçilmeyecek filmler olur ya, işte bu onlardan! kesinlikle bir daha izleyeceğim!

Cevap Yaz

emre84

22 Ağustos 2011 14:31

Umarım başarılı bir film olur

Cevap Yaz

porssuk

25 Temmuz 2011 22:59

Film hakkındaki haberlerde ve röportajlarda gördüğüm kadarıyla uzun yıllar sonra -istisnalar hariç- ilk defa gediksiz, güzel senaryolu bir Türk filmi izleyeceğiz.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica