Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Filinta "Bir Osmanlı Polisiyesi"

Filinta

9,30

(6 kişi yorum yaptı)

2014-12-15 02:48:30 1 Ocak 1970 1 Saat 40 Dk Polisiye Tarihi Polisiye, Tarihi

Yönetmen: Ömer Gökhan Erkut Kudret Sabancı Hüseyin Başarıcı Ömer Gökhan Erkut, Kudret Sabancı, Hüseyin Başarıcı

Ülke: türkiye

Oyuncular: Selim Gürata, Ahmet Arıman, Nur Fettahoğlu, Hakan Yufkacıgil, Yosi Mizrahi, Ceyhun Ergin, Z. Oğuzhan Yılmaz, Engin Yüksel, Cüneyt Özen, Onur Tuna Devamını Gör...

Konusu : Filinta, Osmanlı’nın temel gücü olan hukuka bir saygı duruşudur. Hikaye Galata Kadısı Gıyasettin Hatemi ve onun yetiştirdiği Galata Amiri Filinta Mustafa ekseninde geçer... Mustafa oldukça zeki, maharetli, yakışıklı bir gençtir. Kendisi gibi öksüz ve yetim olan en yakın arkadaşı Ali ile birlikte zaptiye olarak görev yapmaktadır.Kadı Gıyasettin ise, Simavnalı Bedrettin’in soyundan gelen bir aileye mensup, küçük yaşlardan itibaren Şam, Buhara, Kahire ve Konya’da eğitim görmüş bir kadıdır. Kalender ve soğukkanlı bir yapısı vardır. Damıtılmış bilgeliğini her sahnede bize gösterir.Ayrıca sarayda şehzadelere eğitim vermiştir. Sultan ile hoca- öğrenci ilişkisi vardır. Hikayemiz, Mustafa ve Ali’ye kurulan bir komplo ile başlar.

Yönetmen

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Yapım Tasarım

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Seslendirmesholay

12 Aralık 2015 18:55

Jenerik müzigi icin izlenir.

Cevap Yaz

tamer71

19 Ekim 2015 01:52

Kaçırmadığım yapımlardan. 2. sezonu daha iyi geldi bana. Yapımda emeği geçenleri tebrik etmeli. TRT bu işi biliyor

Cevap Yaz

SendenBaşka

5 Şubat 2015 20:06

Bir bölümünü hayranlıkla seyrettim bir konuk oyuncu vardı,benim adım Odyo Petrogoviç diyordu,anahtarın haritanın peşindeydi öyle güzel oynamış ki ben dizide hep oynayacak sandım en sonunda bir patlamada kaldı ama geri getirilebilir, gelse iyi olıur .O karakter çok iyiydi.O bölümden sonra izleyeyim dedim,beş dakika zor dayandım heyecanı kalmamış :(

Cevap Yaz

oguzhankardas

27 Ocak 2015 00:10

Verilen emekler çok, daha iyi yerlere gelmesi dilegiyle.

Cevap Yaz

dinozor

16 Ocak 2015 23:35

Son yıllarda izlediğim en çarpıcı dizi.Her bölümü görsel bir şölen! Senaryo dekor ışık aksiyon kast yönetim fevkalâde.Tüm ekibi kutluyorum.

Cevap Yaz

zindan58

25 Aralık 2014 02:55

Çok kaliteli bulduğumu öncelikle belirtmek isterim.Yabancı bir film izliyor gibi yahut macera yüklü bir romanı okuyor gibi hisseden tek kişi olmadığımı biliyorum. Bu yüzden polisiye türde film ve roman sevenleri ekran başına davet ediyorum. Türk yapımı bir Sherlock Holmes karakterine kim hayır der ki !

Cevap Yaz
Yandex.Metrica