Serdar Gökhan

Gerçek Adı Nusret Ersöz
Doğum Tarihi 15 Mayıs 1946
Doğum Yeri Mudurnu-Bolu
Eğitim Durumu Beşiktaş Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü

Biyografisi


15 Mayıs 1946 yılında Bolu Mudurnu da dünyaya gelen Serdar Gökhan; Boğa burcudur. Gerçek adı Nusret Ersöz olan Serdar Gökhan; Beşiktaş tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi resim bölümünde eğitimini ta mamlamış ve resim olarak çizgi roman ressamlığını bir süre yapmıştır. Bâbı-âli Nuruosmaniye'de 7 yıl boyunca resimli roman ve tabela ressamların yanı sıra film platformlarında set dekoratörlüğü de yapmıştır. 1964 yılında ilk olarak küçük rollerle sinemaya adımını atan Serdar Gökhan; yakışıklı ve atletik yapısı ve üstün oyunculuk yeteneği ile Yeşilçam'ın aranan tehlikeli sahne dublörleri arasında yer almıştır.

1969 yılında ‘’Ses’’ dergisinin düzenlemiş olduğu sinema yıldızı yarışmasına katılarak prodüktör Kadir Kesemen’in dikkatini çekmek suretiyle sağlık ve Dadaş film şirketleriyle bu sayede on yıllık antlaşma imzalamıştır. Birçok aksiyon filmi tarihi Türk filmlerinde oynayan Serdar Gökhan filmlerinde daha çok dürüst mert, cesaretli, adaletli, kahraman ve vatansever karakter özellikleri ile ve atletik yapısıyla tanınmıştır. Oynamış olduğu tüm karakterlerin içerisinde sadece Anadolu insanın saf ve temiz duygularını yaşatmaya çalıştığını söyleyen Serdar Gökhan; 1976 yılında Yeşilçam'da seks filmlerinin artması üzerine bu filmlerde asla yer almamıştır.

Serdar Gökhan 1979 yılında ‘’İstanbul video’’ adında bir şirket kurmak suretiyle film ve video yapımcılığı yaparak farklı bir alana eğilmiştir. 1991 yılında Chicago kentine giden Serdar Gökhan; burada sinema sektörüyle ve sanatsal faaliyetler ile ilgilenme fırsatı bularak 1999 yılına kadar kalmıştır. Daha sonra İstanbul'a dönen Serdar Gökhan hayatına bu şekilde devam etmiştir. 2007 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul milletvekili adayı olan Serdar Gökhan ancak seçilememiştir. 1976 yılında Oya Zindancıoğlu ile evlenen ve 25 yıllık bir evlilik hayatı süren Serdar Gökhan 2001 yılında eşinden boşanmıştır.
2002 yılında kırmızı ışıkta ki Ebru Baloğlu ile tanışarak kendisinden 28 yaş küçük olan bu bayanla birlikteliği olmuştur. 2005 Eylül ayında 33 yaş küçük olan Şükran hanımla evlenen Serdar Gökhan Alperen adında bir evlada sahiptir. Son dönemlerde Diriliş Ertuğrul dizisi ile adından tekrar söz ettirmeye başlayan Serdar Gökhan birçok film ve dizide de yer alarak oldukça başarılı bir oyun performansını sürdürmeye devam etmektedir.

Serdar Gökhan’ın oynadığı filmler ve diziler ise şunlardır:
Diriliş: Ertuğrul Gazi, Babalar Ve Evlatlar, Kurt Seyit ve Şura, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Elif, Kırmızı Işık, Sev Kardeşim , Demir Leblebi, Pertev Bey'in Üç Kızı, Yeşilçam Denizi, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Karaoğlan, Akşam Güneşi, Güneşe Doğru, Kanayan Yara, Kurdoğlu-2 / Sancağın Ordusu, Kurdoğlu / Osmanlı Bedel İster, Kurdoğlu 3 / Bu Yola Baş Koydu, Yedikuleli Mihriban, Ahmet Hamdi Bey Ailesi, Kabadayılar Kralı, Polis Görev Başında,Yaz Gülü, Namusun Bedeli, Kanun Savaşçıları, Hedef, Av, Sevgi Payı, Cehennemde Tatil, Oruç Reis, Utanç Yılları, Ağlamayacaksın, Hacer Ana ve Oğulları, Ölüm Bizi Bulunca, Aslan Oğlum, Acı Yaşam, Ölüm Pazarı,Yemen'de Bir Avuç Türk, Irmak,Gökçeçiçek, Kara Doğan, Dudaktan Dudağa Ölüm, Akma Tuna / Estergon Kalesi gibi daha birçok dizi ve film de rol almıştır.

Oyuncu (129)

Son Yorumlar (56)

hayrivarol avatar hayrivarol 17 Temmuz 2017 14:50:18

10

Allah uzun ömürler versin. Türk Sineması'nın en iyi jönüdür. Türk insanını, Anadolu insanını yansıtmıştır hep. Milli duruşu saygıya değerdir.

idi99 11 Mayıs 2017 17:45:16

10

figuranlıktan başrole kadar yükselmiş büyük bir yıldız allah uzun ömürler versin yeni projelerde görmeyi çok isterim

Alpatros1905 avatar Alpatros1905 03 Ocak 2017 13:53:44

7

Serdar Gökhan bazı yapımlarda çok başarılı oldu belkide Kadir inanır ve Tarık akan dan sonra starlığa yaklaşan oydu ama malesef oda devamını iyi getiremedi yinede başarılı olmuş

Yandex.Metrica