Erdinç Akbaş

Doğum Tarihi 10 Mart 1945
Doğum Yeri Kars
Eğitim Durumu Lise
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

Senaryo (1)

Oyuncu (117)

Son Yorumlar (18)

yeşilçam1987 04 Nisan 2018 07:05:57

8

Yesilcamda kiymeti bilinmeyen oyunculardan birisidir.ozellikle arabesk şarkıcılarının başrol oynadığı filmlerde yardımcı oyuncu olarak renk katmıştır.en çok sevdiğim ilyas salmanla oynadığı aptal kahraman ve gökhan güneyle oynadığı melek yuz lum film idir.uzun ve sağlıklı ömürler dilerim.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 21 Şubat 2016 13:38:01

10

abisi kadar olmasada oda biara popülerdi. filmlerde hep yan rollerde oynamış. tatlısesin kara zindan filminde kötü adam yalnızım filminde arkadaşı rolünde çok başarılıydı. beş parasız adam filmindeki rolünde gayet başarılıydı. üvey babadada şemsi ink aya diziden ayrıldıktan sonra onun yerine geçti. ordada gayet başarlıydı diye düşünüyorum. dönemin karanlık filmlerindede abisiyle birlikte oynamış. ama genede abisinin gölgesinde kalmış hakettiği yere gelememiş bir oyuncu. komedide dramada kötü adam rollerindede gayet başarılı bir oyuncu.

Mansuryıldırım avatar Mansuryıldırım 12 Ocak 2016 05:15:03

7

Erdinç akbaş aydemir akbaş ın öz kardeşidir yetenekli ve iyi bir oyuncu olsada hep abisi aydemir akbaşın kardeşi olarak anıldı ve hep onun gölgesinde kaldı son dönem tipi kötü adam rollerine çok uygundu arkadaşlarında dediği gibi üvey baba dizisinde kötü amca rolünde oldukça başarılıydı ses tonuda iyi umarım yeni dizi ve filmlerde görürüz.

Yandex.Metrica