Sinan Çalışkanoğlu

Gerçek Adı Sinan Çalışkanoğlu
Namı Hades
Doğum Tarihi 26 Ocak 1978
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü

Biyografisi

Akademi İstanbul Tiyatro bölümünü bitirdi. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Merkezinde pandomim ve oyunculuk dersleri aldı.

Birçok tiyatro oyununda, dizide, sinema filminde ve reklamda oynamıştır. Atv‘ de yayınlanmış olan baş rolünde Sinem Kobal'ın oynadığı Selena adlı bir komedi dizisinde Hades adlı bir karakteri oynamıştır. 2 Eylül 2007 tarihinde Yeşim Ceren Bozoğlu ile evlenip 2010 yılında boşanmışlardır. Show TV'de yayınlanan Türk'ün Uzayla İmtihanı dizisinde Volkan Şahin karakterini oynamıştır. Kanal D'de yayınlanan Şanslı Masa adlı programın Orçun Kaptan ile birlikte moderatörlüğünü yapmıştır. TRT1'de yayınlanan Gurbette Aşk isimli dizide oynamıştır. 2013 yılında kendisi gibi oyuncu olan Tuğba Sarıünal ile evlenmiştir. Ancak çift 2015 yılının sonlarına doğru boşanmıştır.Halen Atv'de yayınlanmakta olan Elin Oğlu programını sunmaktadır.

Senaryo (1)

Oyuncu (32)

Son Yorumlar (16)

M.Y avatar M.Y 18 Aralık 2015 06:47:40

6

Sinan çalışkanoğlu yetenekli bir oyuncu ama hırslı bir oyuncu değil hala en iyi performansının selena dizisindeki hades olması şaşırtıcı ayrıca diğer oynadığı bütün rollerin hepsi bir birine benzer roller yinede komediye yakışıyor ama bu saatden sonr a baş role de yükseleceğini sanmam kısaca ortalama bir oyuncu.

kadiraydin 12 Ağustos 2012 11:31:01

10

Sinan Çalışkanoğlu Gerçekten Harika Bir Oyuncu Onun Olduğu Her Fİlmi İzliyor Her Rolünün hakkını Veriyor Tebrikler.Başarılar.

lokamalajuk avatar lokamalajuk 07 Ağustos 2011 05:20:08

10

Sinan Çalışkanoğlu gerçektende çok iyi bir oyuncudur oynadığı rollerin hakkını çok  güzel vermektedir kendisi 

Yandex.Metrica