Yüsra Geyik

Gerçek Adı Yüsra Geyik
Doğum Tarihi 21 Haziran 1990
Doğum Yeri Samsun
Eğitim Durumu Istanbul Kültür Üniversitesi
Ajans Tümay Özokur Film Reklam

Biyografisi

İlkokul 1. sınıfı Samsun’da okuyup İstanbul’a taşındılar. 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu'nda başladı. 4. sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatı na başladı.

İlk oynadığı oyunu kendi yazıp yönetti. Adı “horozum” olan bu oyun o kadar sevildi ki mezun olana kadar her sene oynanıp alkışlandı. sahneye çıkmaktan hoşlanan yüsra geyik bir şekilde yoluna devam etmek istediğinin farkına vardı ve “BASAD” (Bakırköy Sanatçılar Derneği) tiyatro çalışmalarına katıldı. 2 sene boyunca devam ettiği çalışmayı dersleri yüzünden bırakmak zorunda kaldı. 8. sınıftan mezun olduğu yaz kuzeninin ve ailesinin ısrarıyla tümay özokur ajansa kayıt oldu. Çok geçmedi bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmde Ali Sürmeli ile oynadı fakat yayınlanmadı film. Daha sonra tek bölümlük bir dizide oynadı “anlatsam roman olur” diye. 1 bölümlük hayat bilgisinde de oynadı. Daha sonra yumurcak tv’ye başladı. çok güzel günler geçirdi bu sette. 30 bölüm süren bu dizide sunuculuk yaptı, skeçlerde oynadı vb. rollerde görev aldı. Daha sonra aynı yapım yumurcaklar kampını çekti fakat tutmayınca bitmek zorunda kaldı. ”nehir” diye bir diziye başladı ama bu dizide çok tutmadı ve 5 bölümden sonra bitti. Hemen “yabancı damat” adlı diziye başladı. en sevdiği ve zevk aldığı setlerden biriydi. çok büyük sanatçılarla beraber oynamanın zevkini çıkarıyordu. buradaki rolü bittikden sonra şuanda da devam eden Arka Sokaklar adlı dizide yer almaya başladı.

Oyuncu (20)

Son Yorumlar (8)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 19 Mart 2009 17:02:03

10

Yüsra Geyik 21.06.1900 Samsun doğumludur. İstanbul Kültür Üniversitesinde eğitim görmektedir. Cast ajansı Tümay Özokur Film Reklamdır. Daha 19 yaşında olan olan genç oyuncu sanat hayatına 14 yaşındayken Yabancı Damat dizisinde Melis karakteriyle başl amıştır. 2005 yılında Afacanlar Kampı, Yumurcak TV, 2006 yılında Arka Sokaklar 1. Sezon Zeliha Çoban, Arka Sokaklar 2. Sezon Zeliha ve Arka Sokaklar 3. Sezonda gene Zehra karakterlerini canlandırmıştır. 19 yaşındaki genç oyuncu 2004-2008 yılları arasında 4 yılda 4 projede yer almıştır. Sanat hayatında başarılar dilerim, kendisini sinemada görmek isterim,

| S z R | avatar | S z R | 20 Ekim 2008 03:22:10

10

Çok vasat bir oyuncu

jeniferdeniz avatar jeniferdeniz 20 Mart 2008 17:18:03

yüzünü nadir beyendiğim doğal yüzlü geç kızlardana ama iyi oynamıyor....

Yandex.Metrica