Sesiyle ve oyunculuğuyla tanıdığımız başarılı isim Banu Zorlu'nun yeni şarkısının klibi yayınlandı.
05 Temmuz 2024

TRT'nin 1998 yılında yayınladığı “Müdür Baba” isimli dizide ilk kez tanıdığımız ve gördüğümüz, oyunculuğu ve sesiyle çok konuşulan Banu Zorlu, başarılı sanat hayatına yeni çıkarttığı şarkı ile devam ediyor.

Yalvar şarkısının söz ve müziği Mehmet Serhan Kurtulmuş'a ait olurken şarkının yapımcılığını Selin Ürker veTülin Ürker üstleniyor. Güzel sanatçının klibi ise Mustafa özen tarafından çekilmiş. 

İMC Records etiketiyle yayımlanan "YALVAR" isimli pop müzik türündeki şarkısı, video klibiyle MuzikPlay kanalında!

 

Banu Zorlu Kimdir ?

Banu Zorlu, 2 Aralık 1987 tarihinde İzmir’de doğmuştur. tam adı Naime Banu Zorlu'dur. Ayda adında bir kız kardeşi vardır. Eser Zorlu ve senarist Yasemen Zorlu’nun kızıdır. Banu doğduktan sonra aile İsviçre’nin Zürih şehrine göç etti. 3 yıl sonra da Almanya'ya Duseldorf şehrine gittiler. 3 yıl Sonra da tekrar İzmir’e taşındılar. İzmir İtalyan İlköğretim Okulu'nda okudu. 1985 yılında senaryosunu annesi Yasemen Zorlu'nun yazdığı, babası Eser Zorlu’nun yönettiği “Sevgi Damlacıkları”nda başrolünü Neşe Aksoy ve Hayati Hamzaoğlu'nun oynadığı filmde oynadı. Aynı filmle iki mansiyon bir özel jüri ödülü aldı. Ortaokul ve liseyi İstanbul Fransız Lisesi'nde bitirdi. Lisedeyken TRT Radyo Evi'nin açtığı sınavı kazanarak, solist olarak yabancı dillerde şarkı söyledi. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan ve Opera bölümünü kazandı. Burada piyano, solfej, ritim, mimik rol, opera ve sahne dersi aldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera bölümünü kazandı. Burada da İtalyanca, Almanca, İngilizce, tiyatro, ülkeler dansı, şan, ritmik, modern dans, korrepetisyon, ensemble , sahne, diksiyon, yabancı dillerde diksiyon, opera tarihi, ritim, piyano gibi dersler aldı. 1991-1996 yılları arasında Kadıköy Haldun Taner Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde okudu. 1996-2002 yılında okuduğu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında babası Eser Zorlu’nun yönettiği TRT için çekilen “Müdür Baba” isimli dizide 52 bölüm oynadı. 1997 yılında ilk kez İzmir’de sahneye çıktı. 1998 yılında TRT için çekilen “Büyülü Gözler” isimli dizide başrol oynadı. 1999 yılında babası Eser Zorlu’nun yönettiği, TRT için çekilen “Hayat Bazen Tatlıdır” isimli dizide 52 bölüm oynadı. 2002 yılında başrollerini Ajda Pekkan’la paylaştığı “Şöhret Sandalı” filminde oynadı. 2010 yılında kardeşi Ayda ile birlikte açtığı Nişantaşı’ndaki Mavi Bale Dans Merkezi’nde şan dersleri vermeye başladı. Banu Zorlu, sahnede yedi dilde şarkı söyleyebilmektedir. Albümleri : 1997 - Vay Başımıza Gelenler 1999 - Uğur Böceği 2004 - Aşk 2004 - Boom Boom 2005 - Nanu 2006 - Gizli Aşk 2008 - Gönül Çiçekleri 2012 - Ansızın

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)