Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönderin 
Mail Gönderin 
  SIKÇA SORULAN SORULAR

Film Ekleme (Veritabanında olmayan, yeni bir filmi eklemek için): http://www.sinematurk.com/contrib/add/film

Kişi Ekleme  (Veritabanında olmayan yeni kişi ekleme): http://www.sinematurk.com/contrib/add/person

Katkıda Bulun (Veritabanında mevcut bir film veya kişiye bilgi ekleme): İçerik eklenecek film veya kişi sayfasına gidilir ve sağ kolondaki "Katkıda Bulun" butonuna tıklanarak, eklenecek bilgiler aynı sayfa üzerinde düzenlenir.

Detaylı anlatım için Tur'a Katıl butonuna tıklayın ve adım adım anlatımları izleyin veya Nasıl Film ve Kişi Eklenir  dosyasını okuyunuz. 

(Siteye herhangi bir film, kişi, bilgi veya içerik eklemek için üye girişi yapmalısınız. )

Afişi mevcut olmayan film veya diziye, yapımın solunda yer alan afiş çerçevesindeki Fotoğraf Ekle butonunu kullanarak afiş ekleyebilirsiniz. Site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra aktif hale gelecektir.

Fotoğrafı mevcut olmayan film veya diziye, kişi isminin solunda yer alan fotoğraf çerçevesindeki Fotoğraf Ekle butonunu kullanarak kişiye ait fotoğraf ekleyebilirsiniz. Site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra aktif hale gelecektir.

Sinematürk'e sağ üstte bulunan "Kayıt Ol" butonunu kullanarak üye olabilirsiniz.

Sinematürk'e sağ üstte bulunan "Kayıt Ol" butonunu kullanarak üye olabilirsiniz.

Sektörel ve Standart Üyelik Seçimi:
Vizyona giren veya ödül alan bir filmde veya bir Tv yapımında künye, cast, ekip kapsamında görev alan sektörel kişiler sektörel üye olarak kayıt yaparlar. Bunun dışındaki üyeler ise Standart Üye olarak kayıt yaparlar. Her ikisi de ücretsiz üyeliktir. 

Facebook ile üye kayıt veya girişi:
İsterseniz 'Facebook ile kayıt ol' butonuna basarak ve facebook adımlarını takip ederk 3 adımda üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Üyelik formu ile üye kayıt veya girişi:
Kısa üye kayıt formunu eksiksiz doldurmalı ve daha sonra e-postanıza gelen onay mesajınını tıklayarak üyeliğinizi onaylamalısınız.

Kayıtlı üyeler, ziyaretçiden ekstra olarak, veritabanında bulunan film veya kişilerin bilgilerini güncelleyebilirler. Veritabanında mevcut olmayan yapımları veya sektör çalışanlarını ekleyebilirler. Testler, serbest film ve dizi listeleri, favori film ve kişi listeleri hazılrayabilirler, diğer üyelere sunabilirler. Diğer üyelerle mesajlaşabilirler. Film ve kişilere puan verebilirler. İlan ve mesaj panosunu kullanabilirler. Rütbe ve puanlarına göre içerik yetkileri artar.

Eklenmesi veya güncellenmesini istediğiniz firma bilgilerini [email protected]'a mail atmanız gerekmektedir.

Üyelik girişinizi yaptıktan sonra,
Özel listeler için: Sinema menüsü altındaki Listeler bölümünü kullanarak yeni liste oluşturabilirsiniz.  Adım adım anlatan detaylı bilgi için tıklayınız.
Favori filmler listenize bir filmi eklemek için filmin posterinin altındaki kalp butonuna tıklayın.
Favori kişiler listenize bir film eklemek için kişinin fotoğrafının altındaki kalp butonuna tıklayın.

Eklenmesini istediğiniz haber bilgilerini [email protected]'a mail atmanız gerekmektedir.

Eklenmesi veya güncellenmesini istediğiniz festival bilgilerini [email protected]'a mail atmanız gerekmektedir.

O kullanıcının sayfasında, Özet ekranında Engelle butonunu kullanarak, sizle irtibat kurmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca mesajların altında da Engelle butonu bulunmaktadır.
Eğer taciz eden, rahatsız eden vb uygunsuz içerik paylaşan veya spam yapan bir kullanıcı ise lütfen İletişim Formundan veya info@sinematurk'e mesaj atarak site yönetimini bilgilendiriniz. Üye ile ilgili incelleme ve gerekirse üyelik silme işlemi değerlendirilir.