T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile Troya Kültür Sanat ve Araştırma Derneği tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan “Troya Film Platform” kapsamında Pitching Lab. bölümünde gerçekleştirilecek olan İlyada Kurmaca Film Pitching Lab. başvuruları 28 Haziran’da başladı.
04 Temmuz 2024

Bu sene ilk kez 1-4 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek “Troya Film Platform” kapsamında Pitching Lab. bölümünde gerçekleştirilecek olan İlyada Kurmaca Film Pitching Lab. başvuruları 28 Haziran tarihinden itibaren alınmaya başladı. Kategoriye başvurular 25 Temmuz'a kadar devam edecek. Finale kalacak projeler ise 20 Ağustos’ta açıklanacak. Ön eleme sonrasında finalde yarışacak 5 projeden, jüri tarafından belirlenen bir projeye "İlyada Kurmaca Film Pitching Lab. Ödülü" verilecek. 

Kazananlar 4 Eylül’de Troya Film Platformu’nda Ödüllendirilecek

Türk film endüstrisinin yapısal gelişimine katkıda bulunmayı, ulusal ve uluslararası film endüstrileri arasında ortak yapım iş birliklerini geliştirmeyi, sürdürülebilir film yapım alışkanlıklarını benimsemeyi amaçlayan “Troya Film Platform'un İlyada Kurmaca Film Pitching Lab. kategorisine seçilen projeler 20 Ağustos tarihinde açıklanacak. Kategoriye kazananlar ise 4 Eylül’de ödüllendirilecek. 

Dünya Sinema Profesyonelleri Troya’da Buluşacak

Film üreticilerine, girişimcilere, ilgili alanda eğitim gören üniversite öğrencilerine , görsel üreticilere fon, eğitim, proje geliştirme ve ağ oluşturma imkanları sunmayı hedefleyen Troya Film Platform, bu yıl ilk kez 1-4 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenecek. Tarihin ve mitolojinin buluştuğu nadide Troya Kentinde dünya genelinden sinema profesyonelleri ile bir araya gelecek. 

Platform, bünyesinde gerçekleşecek Pitching LabProducer's Start UpAgora Meetings ve Troya Talks ile tarihin ve sanatın harmonik sentezi içerisinde senaryo aşamasındaki film projelerini desteklemeyi ve projelerin filme dönüştürülmesi konusunda fon, network, eğitim, sinema teknolojileri buluşması ve B2B toplantı imkanları sunmayı hedefliyor. 

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)