Cannes Film Festivali’nde 13 dakika boyunca ayakta alkışlanan CEVHER, MUBI’de
03 Haziran 2024

77. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan ve 13 dakika boyunca ayakta alkışlanan CEVHER, festivalden En İyi Senaryo Ödülü’yle döndü.

Coralie Fargeat ikinci filmiyle Hollywood’u, şöhret kültürünü ve kadınların sektörde varlıklarını sürdürebilmek için uymak zorunda oldukları gerçekçi olmayan güzellik standartlarını topa tutuyor. Yönetmen ilk filmi REVENGE (2017) ile gerilim türüne feminist bir yorum getirmişti. 

CEVHER, korku sinemasının önemli bir damarı olan “body horror” alttüründe izleyiciye meydan okuyan sıradışı bir görsel deneyim vadediyor. Fitness programı sunan eski oyuncu Elizabeth Sparkle, kendi yerine daha genç birinin işe alınacağını öğrenir. Bu durum onu umutsuz bir arayışa sürükler. Çözüm “kendisinin daha iyi, daha güzel, daha genç bir versiyonunu” ortaya çıkaran “The Substance” adlı gizemli bir kimyasal paket şeklinde gelir. Zaman içinde genç versiyonuyla yıkıcı bir kavgaya tutuşan Elizabeth, güzellik ve gençlik hayalleri için ciddi bedeller ödemek zorunda kalacaktır. Film, pek yakında MUBI’de izleyicilerle buluşacak.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)