Bir dönem dünyanın en çok satan dergilerinden biri olan Gırgır’ın efsane karakteri Arap Kadri için geri sayım devam ediyor.
29 Mart 2024

Cumhuriyet tarihinin en önemli kültür hazinelerinden biri olarak kabul edilen, bir dönem dünyanın en çok satan dergilerinden biri olan Gırgır’ın efsane karakteri Arap Kadri geliyor. Yönetmen koltuğunda Emre Kavuk'un oturduğu senaryosunu Volkan Öge ve Ömer Fikret Şen'in kaleme aldığı filmin başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memilli ve Zeynep Çamcı yer alıyor. Arap Kadri 19 Nisan'da sinemalarda.

Ormanda yaşayan orman halkı, susuzlukla birlikte dayanılmaz hale gelmişlerdir. Bunun için çözüm arayan Tarzan ile çözüm aramayan Arap Kadri, liderlik çatışması içindedir. Tam o sırada ormana bir kız gelir. Hülya, Arap Kadri’nin kızı olduğunu söyler. Buradan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hülya, babasının kız istemede ve düğünde yanında olmasını istemektedir. Arap Kadri ne kızı kabul eder, ne kız istemeyi, ne düğünü. Ama Tarzan, su sorununun para ile çözüleceğini öğrendiğinde, Hülya’nın da zengin olduğunu bildiği için Arap Kadri’yi şehre gitmeye ikna eder. Arap Kadri şehre alışkındır fakat Tarzan için bu ilktir. 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)