Dune’un başrol oyuncusu Timothée Chalamet, Dune filminin bir sonraki bölümü olan “Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki hakkında merak edilenleri anlattı.
07 Şubat 2024

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki için geri sayım devam ederken, Timothée Chalamet, Zendaya, Florence Pugh ve Javier Bardem gibi filmin başarılı oyuncuları film ve canlandırdıkları karakterler ile ilgili merak edilenleri anlattı. 

Ülkemizde 1 Mart’ta vizyona girecek “Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki”, ilk filmde yarım kalan kısımları birbirine bağlayarak, devam filminde de izleyicileri etkileyici görselleriyle unutamayacakları bir yolculuğa çıkaracak. 

Timothée Chalamet, canlandırdığı Paul karakteri için ikinci  filmde Paul’un dönüşümüne şahit olacağızdiyor ve ekliyor ''ilk filmdeki çocuksu figürden çıkıp olması gereken adama dönüştüğünü görüyoruz. Bu çok büyük bir baskı ama açıkçası içinde bulunduğum her şeyi seviyorum. Tüm nedenlerden dolayı en çok gurur duyduğum proje bu olabilir.” diye ekledi.

Zendaya ise yönetmen Denis Villeneuve’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Zendaya, “Filmin bu kadar çok içeriği kapsayabiliyor olması, izleyiciyle bağ kuran insani anları bulabilmesi çok etkileyici. Her karakterin kendi hikayesi ve anları var. Ancak Denis Villeneuve sayesinde hangi gezegende olursa olsun her şey bir şekilde insani hissettiriyor. Yoğun riskler ve genç romantizm nedeniyle sürdürülmesi zor bir denge var ama Denise bunları çok iyi uyguluyor. Bu kadar aksiyon içerisinde Paul ve Chani’nin romantizmine nasıl yer vereceğini düşünmüştük. Fakat Denise gerçekten bu hikâyeyi o kadar çok seviyor ki. Endişe ettiğim bir konuyu Denise’e sorduğumda onun çoktan bunu 10 kere düşündüğünü ve çözümünü bulduğunu fark ediyorduk. Bu da bize kendimizi emin ellerde hissetmemizi sağladı” dedi.

Filmde İmparator Shaddam'ın kızı Prenses Rulan'ı canlandıran Florence Pugh, canlandırdığı karakterle ilgili, şu yorumu yaptı: “Prenses Irulan kendini, farklı bireylerin güçlerini kontrol etmeye çalışırken veya güçlerini korumaya çalıştığı bir mücadelenin ortasında buluyor. Ancak babasını gözlemleyerek ve ondan öğrenerek dengeli bir duruş sergiliyor. Bu rol, Irulan'ın zeki, sabit fikirli ve alıngan olmasına rağmen düşüncelerini kendine saklaması nedeniyle genellikle canlandırdığım karakterlerden farklı bir rol. Bunu yapmak için eğitildiğinin bilincinde ve hareketlerini sürekli olarak stratejiler ve hesaplar doğrultusunda yapıyor. Fakat oynadığım en çekingen karakterlerden biri olabilir.

Stilgar'ı canlandıran Javier Bardem, Stilgar'ın Paul'un mesih olduğuna inandığı ve bir baba figürü olduğu için Paul'u kanatları altına aldığı ilişkiyle ilgili “Paul’un gerçek doğasını ve potansiyelini yavaş yavaş fark eden ve aynı zamanda onun dini fanatizminden etkilenen bir adam ilişkisinden kaynaklanıyor” diyerek bunun filmde çok iyi yazıldığını ve tasvir edildiğini belirtti. Bardem, “Stilgar ve Paul için bir baba figürü ile akıl hocası arasında güçlü bir bağ oluşturan bir hikâye bu” diye ekledi.

 

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)