Bugün, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Adile Naşit'in ölüm yıl dönümü.
11 Aralık 2023

Bugün, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Adile Naşit'in ölüm yıl dönümü. Türk tiyatro ve sinemasının gülen yüzü, seyirciyi kahkahalara boğan usta oyuncu, yirmi yılı aşkın süre boyunca sanat dünyamızda unutulmaz izler bıraktı.

Adile Naşit, sadece yeteneği ile değil, aynı zamanda içten gülüşü, sıcacık enerjisi ve sevgi dolu tavırlarıyla da hafızalara kazınmış bir isim. Sinema sektörüne başladığı yıllardan itibaren izleyicilerle kurduğu içten bağ ve canlandırdığı karakterlerle toplumun her kesiminden büyük sevgi topladı; adeta ailemizin bir parçası oldu.

Türk sinemasının komedi ustalarından Adile Naşit, sadece güldüren bir oyuncu değil, aynı zamanda toplumsal konulara dair mizahi bakış açısıyla izleyicileri düşünmeye sevk eden bir sanatçıydı. Sinema kariyeri boyunca birbirinden farklı rollerde gösterdiği üstün performansı ve komediye getirdiği özgün yorumlarla izleyicilerin kalbinde taht kurdu.

Adile Naşit için Türk Sineması’nın hazinesi demek doğru olacaktır. Enerjisi, esprileri ve yaşam sevinci, zamanla eskimeyen miras olarak Türk Sineması’nın derinliklerinde hala aramızda.

Her anısında gülümsediğimiz, her performansında içimizi ısıtan Adile Naşit'i ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz. Türk sineması'nın eşsiz ismi, kalbimizde yaşamaya devam edecek.

ADİLE NAŞİT ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE FİLMLERİYLE ANILIYOR

Usta oyuncu Adile Naşit ölüm yıl dönümünde, gün boyunca en sevilen filmleri ile MovieSmart Türk’te anılıyor.

Hababam Sınıfı serisindeki “Hafize Ana” karakteriyle zihinlere kazınan, Neşeli Günler gibi filmlerdeki rolleriyle unutulmaz oyuncular arasında yer alan Adile Naşit, 11 Aralık 1987 yılında, 57 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Adile Naşit ayrıca, 1980'li yıllarda TRT'de başlayan “Uykudan Önce” programıyla bir neslin Adile Teyzesi oldu. 

Türk sinemasının en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen usta sanatçının ölüm yıl dönümünde D-Smart 15. kanalda yer alan MovieSmart Türk’te 4 filmi birden yayınlanıyor. 11 Aralık günü saat 14.40’ta Çapkın Hırsız, 18.20’de Hanzo, 21.45’te Namuslu ve 12 Aralık saat 01.20’de İşte Hayat filmi Naşit’in ölüm yıl dönümünde D-Smart 15. kanalda yer alan MovieSmart Türk ve D-Smart içeriklerini bulabileceğiniz D-Smart GO’da izlenebilecek. 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)