ENGELSİZ FİLMLER FESTİVALİ 11. KEZ SEYİRCİSİYLE BULUŞUYOR!
13 Eylül 2023

Engelsiz Filmler Festivali'nin yeni bölümü "Parmak İzi," usta yönetmen Ken Loach'un farklı dönemlerden üç önemli filmine odaklanacak. Bu özel bölüm, Loach'un sinema kariyerini ve tarzını yakından tanımak isteyen izleyicilere fırsat sunacak.

Ken Loach

Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl da sinema tutkunlarını ve engelsiz yaşam savunucularını buluşturacak. 11. Engelsiz Filmler Festivali, 20-26 Ekim tarihleri arasında Ankara'da ve 4-5 Kasım'da Eskişehir'de gerçekleşecek.

Festival programı, sinemaseverler için dopdolu bir içeriğe sahip olacak. Ayrıca festivalin bir bölümü, 20-26 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak tüm Türkiye'den izlenebilecek. Bu sayede festival, sinemaseverlere Türkiye genelinde erişim imkanı sunacak.

Engelsiz Filmler Festivali, engellilerin sinemaya olan ilgisini ve katılımını teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Festival, sinemanın büyülü dünyasını herkes için daha erişilebilir hale getirme çabalarına önemli bir katkı sunuyor.

Maden işçileri, göçmenler ve kasaba sakinlerinin hikayesi;

Ken Loach'un Son Filmi 'Umudunu Kaybetme', Engelsiz Filmler Festivali'nde!

Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan Ken Loach'un son filmi 'Umudunu Kaybetme', Engelsiz Filmler Festivali'nde izleyiciyle buluşacak. Film, Suriyeli göçmenlerle kasaba sakinleri arasındaki gerginliği konu alıyor ve usta yönetmenin 'muhtemelen' son filmi olma özelliği taşıyor.

Ken Loach'un son eseri, toplumsal meselelere duyarlı bir bakış sunuyor. Engelsiz Filmler Festivali'nde bu önemli yapımı izleme fırsatını kaçırmayın! 

15 yaşındaki bir çocuğun bir kerkenez ile arkadaş olma hikayesi;

Ken Loach’un başyapıtı ‘Kerkenez’, İngiliz sinema tarihinde unutulmaz bir iz bıraktı. Ken Loach'un Başyapıtı 'Kerkenez', İngiliz Sinemasında Unutulmaz! 1969 yapımı 'Kerkenez' (Kes) filmi, İngiliz yönetmen Ken Loach'un imzasını taşıyor ve İngiliz sinema tarihinde unutulmaz bir eser olarak kabul ediliyor. Film, 15 yaşındaki Billy'nin okul ve evde yaşadığı zorluklardan kaçışını, Kes adını verdiği bir kerkenez kuşuyla kurduğu özel bağla anlatıyor. Bu başyapıt, Yeni İngiliz Dalgası'nın toplumsal gerçekçi sinemasının unutulmaz örneklerinden biri olarak hafızalarda yer alıyor.

Geçimlerini sağlamak için her türlü yola başvuran ailelerin hikayesi; 

Ken Loach'un 'Parmak İzi' seçkisinde yer alacak bir diğer filmi de 'Yağan Taşlar' (Raining Stones). İngiltere'deki işsizlik krizi içinde yaşam mücadelesi veren ailelerin hikayesini anlatan bu film, kızının ilk komünyon töreni için yeni bir elbise almak isteyen bir babanın zorluklarını konu alıyor. Ken Loach'un unutulmaz sosyalist dramalarından biri olan 'Yağan Taşlar', Türkiye'de ilk kez sesli betimlemeli gösterimlerle izleyici karşısına çıkacak.

Engelsiz Filmler Festivali: Erişilebilir Sinema Deneyimi!

Engelsiz Filmler Festivali, sinema severlere unutulmaz deneyimler sunmaya devam ediyor. Festival, programında yer verdiği tüm filmleri sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile izleyicilere sunarak, engelli bireylerin sinemanın büyülü dünyasına erişimini sağlıyor.

Ayrıca, festival tüm etkinliklerini erişilebilir bir şekilde düzenliyor, böylece herkesin bu özel deneyimleri yaşamasını mümkün kılıyor.

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)