Serpil Altın'ın ‘’Bir Zamanlar Gelecek:2121’’ adlı filmi ödül yağmuruna tutulmaya devam ediyor.
06 Eylül 2023

‘’Bir Zamanlar Gelecek:2121’’ adlı yapım ödül yağmuruna tutulmaya devam ediyor. Serpil Altın, Avusturalya’daki 4.Sidney Bilimkurgu Film Festivali’nde ‘RON COBB EN İYİ FİLM’ ödülünü kazandı ve İtalya’da gerçekleşen Avrupa’nın Sundance Film Festivali olarak adlandırılan 7. Not Film Festivali’nde ‘EN İYİ YÖNETMEN’ ödülünü aldı.

Sidney Bilimkurgu Film Festivali, yeraltı toplumundaki aile dinamiklerine dair karanlık ve komik bir distopya hikayesini özgün bir yaklaşımla ele aldığını belirtti. Bir zamanlar Gelecek:2121 filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç gibi isimler yer alıyor. Filmin konusu, ilerleyen yıllarda iklim krizi ve kıtlık nedeni ile dünya yaşanılamaz hale gelir. ‘’Kıtlık Kanunları’’ adı verilen yeni bir düzenleme ile, yaşlı neslin ortadan kaldırılması zorunlu hale gelir. Bu sistemin içinde bulunan bie ailenin hayatı, yeni bir bebek haberiyle tamamen değişir.

"Bir Zamanlar Gelecek: 2121" geçtiğimiz aylarda da Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nde de “En İyi Bilim Kurgu Film”, İngiltere’de gerçekleşen 23. Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde “En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu” ve İtalya’da düzenlenen Uluslararası 7. Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nden “En İyi Film” ödüllerinin sahibi olurken filmin kadın oyuncusu Selen Öztürk de “En İyi Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.

 

 

 YORUMLAR  ({{commentsCount}})
{{countDown || 2000}} karakter kaldı
{{comment.username}}
{{moment(comment.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)
{{reply.username}}
{{moment(reply.date).fromNow()}}
Uyarı:  Yorumunuz, yönetici tarafından onaylandıktan sonra tüm ziyaretçilerimiz tarafından görüntülenebilecektir. (Bu mesajı sadece siz görüyorsunuz)