Halil İbrahim Kalaycıoğlu

Gerçek Adı Halil İbrahim Kalaycıoğlu
Namı İbo
Doğum Tarihi 1 Ocak 1957
Doğum Yeri Malatya
Eğitim Durumu Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü
Ajans Sihirli Anahtar

Biyografisi


Devlet Konservatuvarı Yüksek Tiyatro Bölümü mezunu olan ünlü sanatçı birçok tiyatro oyununda sahne almakla birlikte usta bir oyuncu olmak için birçok dizi ve sinema filminde yer almaktadır. 2001 yıl ında Tuzu Kurular, Koçum Benim, Seni Yaşatacağım, Lise Defteri, 24 Saat isimli dizilerde yer almıştır. Büyük Buluşma isimli diziye 2004 yılında başlayan ünlü sanatçı sonrasında Cennet Mahallesi isimli dizide yer almıştır. İlk sinema filminden teklif alan ünlü sanatçı Çalınan Ceset isimli filmde yer almıştır. Acı Hayat isimli dizide 2 sezon boyunca yer almıştır. Son Osmanlı Yandım Ali, Tramvay, Umut Adası, Dede Korkut Hikayeleri isimli filmlerde yer almıştır. Bu yapımların ardından ise Aman Annem Görmesin, Kahramanlar, Kırık Kalpler, Kız Kaçıran, Farklı Desenler isimli dizilerde yer alan ünlü sanatçı Hür Adam filminde yer almıştır. Nizama Adanmış Ruhlar, Ötesiz İnsanlar dizilerinde yer alan ünlü sanatçının son yer aldığı dizi ise Kurtlar Vadisi Pusu Dur Ayrıca sanatçı Yakında Başlayacak Olan Haşhaşiler Dizisinde rol alacaktır

2010 2015 Yılları Arasında tam 5 Yıl boyunca Kurtlar Vadisi Pusu'da Zülfikar Ağa'yı canlandırmıştır .

2015 yılında 13. Türkiye Şarkı Festivali'ne onur konuğu olarak katılmıştır.

Oyuncu (45)

Son Yorumlar (6)

erakman avatar erakman 21 Mayıs 2019 06:35:42

8

Cok basarili bir sanatci ayni zamanda tam bir turk sanat muzigi hayrani ve sesi cok guzel.

zekeriya34 15 Aralık 2014 21:29:56

9

mükemmel bir insan sanatçılığını hiç kimsenin tartışma konusu yapmayan hele her rolü başka bir güzellikle canlandıran ve hakkını veren ötesinde hiç kibirli olmayan her ortamın insanı ve sevecen halil abimiz teşekkürler bize bu güzel duyguları yaşatt ığın için.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 05 Ekim 2014 19:49:55

7

Bu toprağın sesi programının içinde yer alan kamber ağa dizisinde saz çalıp türkü söyleyen saf köylü memik rolünde iyi bir performansı vardı onun dışında kurtlar vadisi pusu dizisinde zülfikar rolündede iyi sayılabilecek bir performansı vardı allah uzun ömürler versin umarım daha iyi projelerde görürüz kendisini.

Yandex.Metrica