Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Umut Adası (Umut Adası)

Umut Adası

7,91

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 16 Mart 2007 1 Saat 58 Dk Macera Dram Macera, Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Mustafa Kara Mustafa Kara

Ülke: türkiye

Gişe: 18.927

Oyuncular: Deniz Salman, Demir Karahan, Özge Özder, Kürşat Şahin, Latif Akgedik, Çelik Bilge, Umut Oğuz, Gürcan Koç, Mehmet Ali Nuroğlu, Yeşim Dalgıçer Devamını Gör...

Konusu : Umut Adası Türkiye’den İngiltere’ye kaçak yollarla giden bir grup insanın yaşadığı dramı anlatıyor. Farklı sınıf ve kültürdeki çoğunluğu genç insanlar, yaşama başka bir yerden yeniden başlamak için İngiltere’ye doğru umut yolculuğuna çıkar. Kimi işlediği bir suçtan kaçar, kiminin hayali zengin olmaktır, kimi çocuğuna daha rahat bir gelecek sunmak ister, kimi yeni lisan öğrenmek ve ailesine ekonomik anlamda yardım etmek... Kimileri ise sadece macera için bu arayışa yönelmişlerdir.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu SeçimiGöztepe

26 Haziran 2018 23:52

Bence çok güzel bir filmdi ne yazıkki çeşitli kaçak yollarla yurt dışına gidipte helak olan insanlarımız var. Sıla hasreti bir yandan kültür uyuşmazlığı bir yandan ama buna rağmen akıllı olunursa tutunanlarda olmuyor değil. Her bir oyuncunun başarısı bir yana Londra'da mahvolan Türk'lerin zorluklu yaşantısını anlatmış bir film. Yönetmen Mustafa Kara'nın seyrettiğim ilk filmi.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

14 Kasım 2015 18:35

Filmin temposu düşük ama anlatım şekli ile sıkıcı olmaktan kurtulmuş birazda otobüs filmini hatırlatıyor mustafa kara yönetmen olarak iyi iş çıkarmış bu yıl kalandar soğuğu ile tokyo film festivalinden iki ödül almış tebrik etmek lazım bu filmde zaten ilerde daha iyi filmler yapacağının izlenimi vermiş filme 118 dakika yerine 90 dakika yeterdi iyi oyuncu kadrosu filmi izletiyor filmin ortalama bir başarısı var bir ilk filme göre fena film değil kısaca izlenebilecek bir film.

Cevap Yaz

ali87

11 Ocak 2012 11:57

herşeyiyle mükemmel film

Cevap Yaz

tdran

4 Ağustos 2008 11:40

film konu dışında çok iyi.fakat konu çok klişe konu.umuda yolculuk ve birazda yaşamın kıyısında filmini hatırlatıor.sadece mekean değişik.ayrıca hikayenin sonu yok.

Cevap Yaz

müsteşar

2 Haziran 2008 23:08

hayatın taa kendisi gibi bir film. en acemisinden en ustasına  kadar tüm oyuncuların rölünü en iyi oynadığı, son dönem türk sinemasında en azından anlamlı konu bütünlüğüyle izlenilebilecek bir yapım. ama ne yazıkki pek ilgi görmedi...

Cevap Yaz

ahmet45

23 Kasım 2007 05:04

gercekten guzel anlamlı bır fılm neden konusu var cunku ben begenerek ızledım ve alı surmelı renk vermıs yanı o olmsaymıs gercekten bı seylerın eksıklıgı hıssedılecekmıs

Cevap Yaz

gitaristbirdünyaiçin

25 Haziran 2007 17:17

sevgili dostum.her nekadar filmini sinemada izleme fırsatı bulamasamda korsanını aldım:) oldukça beğeniyle izledim.bundan sonrada daha güzel çalışmalarda senin imzanı görmekten mutluluk duyacağım.saygılar

Cevap Yaz

irfannn

1 Nisan 2007 10:07

filmin çok eksik yanı var.. Bir çok sahnesi dahada dramatize edilebilirdi. Ayrıca film özgün bir senaryoya sahip degil.Tunç Okan ın OTOBÜS filmini izlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bence izlemeseniz de olur.

Cevap Yaz

duyguerbakan

21 Mart 2007 15:51

Güzel bir film. Ali Sürmeli her zaman ki gibi harika.

Cevap Yaz

sidarta26

21 Mart 2007 12:07

gerçek bir film izlemek istiyorsanız ve amerika özentisi abuk sabuk türk filmlerinden sıkıldıysanız,tamamen bize ait biz kokan bu filmi izlemelisiniz,eşine az rastlanır bir senaryo ve blenler bilir crash tadında bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica