Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Halil İbrahim Kalaycıoğlu (Halil İbrahim Kalaycıoğlu)

Halil İbrahim Kalaycıoğlu

Doğum Yeri : Malatya

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1957

Eğitim : Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü

Ajans : Sihirli Anahtar

Hakkında : Devlet Konservatuvarı Yüksek Tiyatro Bölümü mezunu olan ünlü sanatçı birçok tiyatro oyununda sahne almakla birlikte usta bir oyuncu olmak için birçok dizi ve sinema filminde yer almaktadır. 2001 yılında Tuzu Kurular, Koçum Benim, Seni Yaşatacağım, Lise Defteri, 24 Saat isimli dizilerde yer almıştır. Büyük Buluşma isimli diziye 2004 yılında başlayan ünlü sanatçı sonrasında Cennet Mahallesi isimli dizide yer almıştır. İlk sinema filminden teklif alan ünlü sanatçı Çalınan Ceset isimli filmde yer almıştır. Acı Hayat isimli dizide 2 sezon boyunca yer almıştır. Son Osmanlı Yandım Ali, Tramvay, Umut Adası, Dede Korkut Hikayeleri isimli filmlerde yer almıştır. Bu yapımların ardından ise Aman Annem Görmesin, Kahramanlar, Kırık Kalpler, Kız Kaçıran, Farklı Desenler isimli dizilerde yer alan ünlü sanatçı Hür Adam filminde yer almıştır. Nizama Adanmış Ruhlar, Ötesiz İnsanlar dizilerinde yer alan ünlü sanatçının son yer aldığı dizi ise Kurtlar Vadisi Pusu Dur Ayrıca sanatçı Yakında Başlayacak Olan Haşhaşiler Dizisinde rol alacaktır 2010 2015 Yılları Arasında tam 5 Yıl boyunca Kurtlar Vadisi Pusu'da Zülfikar Ağa'yı canlandırmıştır . 2015 yılında 13. Türkiye Şarkı Festivali'ne onur konuğu olarak katılmıştır.erakman

21 Mayıs 2019 06:35

Cok basarili bir sanatci ayni zamanda tam bir turk sanat muzigi hayrani ve sesi cok guzel.

Cevap Yaz

zekeriya34

15 Aralık 2014 21:29

mükemmel bir insan sanatçılığını hiç kimsenin tartışma konusu yapmayan hele her rolü başka bir güzellikle canlandıran ve hakkını veren ötesinde hiç kibirli olmayan her ortamın insanı ve sevecen halil abimiz teşekkürler bize bu güzel duyguları yaşattığın için.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

5 Ekim 2014 19:49

Bu toprağın sesi programının içinde yer alan kamber ağa dizisinde saz çalıp türkü söyleyen saf köylü memik rolünde iyi bir performansı vardı onun dışında kurtlar vadisi pusu dizisinde zülfikar rolündede iyi sayılabilecek bir performansı vardı allah uzun ömürler versin umarım daha iyi projelerde görürüz kendisini.

Cevap Yaz

Kalaycıoğlu

5 Temmuz 2008 13:31

Oyunculuğu kadar yüreğide güzel bi insan

Cevap Yaz

Gül Tuna

9 Şubat 2008 17:22

iyi bir oyuncu

Cevap Yaz

barbaros_eskin

1 Ağustos 2007 09:41

sevgili ibrahim abi,senin yüreğin kadar büyük olan oyunculuğunu hepimiz biliyoruz.umarım her daim başarını yükseltirsin.hani hakanın bir sözü var,ben varsam siz varsınız,ben yoksam siz yoksunuz.işte o misal sen varsan biz varız:) saygılarımla.barbaros

Cevap Yaz

sagapo

21 Mart 2007 13:48

sizi çok beğeniyoruz ve sizi ekranlarda daha çok görmek istiyoruz..sizi italyan aktör alpacinoya çok benzetiyoruz...saygılarımla..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica