Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sinan Bengier (Sinan Bengier)

Sinan Bengier

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 31 Mart 1948

Eğitim : Hava Asb.Okulu

Hakkında : 1968 hava astsubayı olarak mezun olmuştur.Tiyatro ve sinema hayatına 1969'da amatör olarak başladı. 1971'de Karagöz Çocuk Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. Daha sonra Asaf Çiyiltepe Sahnesi, Ankara Devlet Tiyatrosu ve Ankara Halk Tiyatrosu'nda çalıştı. Levent Kırca ile tanışıp Levent Kırca Tiyatrosu'nda oynadı. 1995'te BKM Oyuncuları'na geçti ve onlarla birlikte bazı filmlerde rol aldı. Erkeksen Seyret, Bir Demet Tiyatro, Olacak O Kadar, Çılgın Bediş, Esir Şehrin İnsanları, Bir Filiz Vardı, rol aldığı dizilerin bazılarıdır. Aynı zamanda genç sinemacılara destek veren Bengier, 2008 yılının başında genç yönetmen Koray Kaygusuz'un Sadece İki Gün "Hadi Bakalım" filminde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

İlgili Filmler

ResimlerMusaKaya

6 Kasım 2020 20:52

Olacak O Kadar ve Çılgın Bediş gibi yapımlarda iyiydi ancak Kemal Sunal filmlerini yeniden çevirmesi anlamsız.

Cevap Yaz

SarpBayhan

24 Eylül 2019 23:44

Sinan Bengier her zaman saygı duyduğum bir isimdir. Çocukluğumuzda Cevat Kelle'ye az gülmedik. Ama doksanlı yıllarda Kemal Sunal filmlerinin tabiri caizse çakmalarını yeniden çekmesi pek hoş olmadı. Taklitler aslını yaşatır derler.

Cevap Yaz

KralAkrep07

29 Temmuz 2019 19:54

sinan bengier çılgın bedişle bende ki yeri ap ayrı , günümüz komedi filmlerinde de görüyoruz asıl çıkışını olacak o kadar cevat kelle tiplemesiyle yaptı , en son dün yalçın gülhanın cenaze törenini izlerken gördüm epey yaşlandı tabi 71 yaşında her cenazeye nuri alço gibi katılıyor...bir şey olmasa ona inşallah çok üzülürüm uzun ömürler sevgiler ustaya...

Cevap Yaz

Miro_Mardin

2 Kasım 2017 01:44

Sinan bengier iyi bir tiyatro oyuncusudur onun oyunculuğuna laf etmek haddimiz değil ! Bir çoğumuz onu çakma kemal sunal filmlerinden hatırlarız ve o vasat ötesi filmler yüzünden eleştiririz lakin kazın ayağı hiçte öyle değil.Kemal sunal filmlerinin prime time alt üst ettiği yıllarda filmlerin yayın hakkı show tv idi.Star tv'nin sahibi cem uzan'da kendince çözüm bulup aynı filmlerin çakmalarını çekmeye karar verdi ve piyango sinan abiye vurdu :) bu işe sıcak bakmamasına rağmen ekonomik nedenlerden ötürü kabul etmek zorunda kaldı ama bir şartı vardı bütün filmlerde tiyatrocular yer alacaktı ki zaten öyle oldu.Orjinal filmlerde görev alan bir çok oyuncu çakmalarda da oynadı ve belkide maddi sıkıntılar içindeyken o filmler sayesinde bir nebze olsun rahatladı işi birde bu yönden bakın ;) Allah sinan abiye sağlık,sıhhat versin herşey gönlünce olsun.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

28 Temmuz 2016 01:57

Kemal Sunal taklidi filmler çevirmesine gerek yoktu.Başta Olacak O Kadar olmak üzere son derece iyi bir oyuncudur.

Cevap Yaz

AlınYazısı

26 Haziran 2016 15:14

Sinan abi keşke diyorum 70 lerin sonunda yada ortalarında sinemaya girseydi. Çok farklı olurdu. Kemal Sunal'ın benzer fimlerinde oynaması saçma gelebilir. Bu onun biraz daha tanınmasına neden oldu. Ama oyunculuğu çok iyi. Levent Kırca ile güzel skeçler yaptılar. Başarılar diliyorum.

Cevap Yaz

sinemaadamı

6 Mayıs 2016 21:57

çok iyi bir oyuncudur. kemal sunal filmlerinin kopyası olan filmlerde oynamasa daha iyi olacaktı.çünkü o filmler tekrar çekilemez. gerzek şaban , postacı ,garip, doktor civanım hepsi birer efsane hele ki kibar feyzonun kopyası düşünelemez bile ilyas kemal şener üçlüsünün yerini kimse dolduramaz sinan abi de iyi bi oyuncu cevat kelle ve çılgın bedişteki orhan karakteri en sevdiğim rolleri naylon kemal ise en sevdiğim tv filmidir.

Cevap Yaz

vatansever10

8 Eylül 2014 10:15

cevat kelle tıplemesı unutulmaz. ama kemal sunalın fılmlerını taklıt ederek bırseyşer yapmaya calısması tam bır hüsran....

Cevap Yaz

polismail99

23 Eylül 2013 23:51

eskiden levent kırca ile çalışırdı..

Cevap Yaz

beyzacetin

11 Ağustos 2012 09:46

cok iyi bir oyuncu kesinlikle. ama tek hatası kemal sunal filmlerinin yeni versiyonlarında oynamak bu kadar büyük bir hata ise cok zeki olmadıgını gösteriyor maalesef

Cevap Yaz
Yandex.Metrica