Ahmet Yenilmez

Gerçek Adı Ahmet Yenilmez
Namı Celal
Doğum Tarihi 20 Aralık 1966
Doğum Yeri Ordu
Eğitim Durumu 9 Eylül Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü

Biyografisi

Ahmet Yenilmez (20 Aralık1966 Ordu) Türk tiyatrocu, aktör, şair ve yazar. 1966'da Ordu'da doğmuş, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında tiyatroyla ilgilenmeye ba şlayan Ahmet Yenilmez birçok oyunda rol aldı. Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Acı Hayat gibi dizilerde rol aldı. Ankara'da bulunan Ahmet Yenilmez Sanat merkezinin kurucusudur.1983 yılında Karadeniz Bölgesi tiyatro festivalinde Cevat Fehmi Başkut'un "ölen hangisi"adlı oyunuyla en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.1985 yılında 9 eylül üniversitesi tiyatro kolunu kurdu.1987 yılında Hasret Sahnesi bünyesine girerek burda profesyonel oldu ve "YUSUF YÜZLÜLER"oyununu yazıp oynadı.Ardından "bir ben vardır bende benden içeri,medeniyetinizden istifa ediyorum"oyunlarını oynadı.1998 yılında Sarıyer Belediye Tiyatrosunu kurdu.Aynı zamanda "SEYRÜ SEFER"isimli bir kitabı vardır.Ahmet Yenilmez'in iki oğlu vardır ve küçük oğlu Burak'la The imam ve Kınalı Kuzular filmlerinde beraber rol almışlardır.

Oyuncu (37)

Son Yorumlar (21)

mansurx avatar mansurx 03 Aralık 2016 03:10:09

7

Ahmet yenilmez yetenekli iyi bir oyuncu deli yürek ve ekmek teknesi dizilerinde fena değildi ankara da bulunan ahmet yenilmez sanat merkezinin kurucusudur sevdam gözlerinde kaldı adlı bir sinema filmi ni yazıp yönetip baş rolünde oynadı ama tiyatro v e sinema çok farklı şeyler tiyatrodaki yönetmenlikle sinemadaki yönetmenlik aynı şey değil keşke öncesinde kısa filmler çekseydi umarım gişede batmaz başarılar dilerim.

bltszlk avatar bltszlk 08 Şubat 2016 19:28:23

8

Ahmet Yenilmez Bilecikte film çekiyor .Filmin adı Sevdam gözlerinde kaldı.Yakında bende rol alacam.Bugünde beraber resim çektirdim.Kendisi yakından görmek bebi çok sevindirdi.Kendisine sevgiler saygılar dilerim

dara sönmez 09 Mayıs 2012 21:29:05

Tgrt de izlemiştim devlet tiyatroları ile ilgili söyledikleri son derece doğru. Genç oyuncuların sorunlarının farkında. Ülkücü kökenli olmasına rağmen entellektüel bir yanı var.

Yandex.Metrica