Emin Gürsoy

Doğum Tarihi 1 Ocak 1968
Doğum Yeri Denizli
Eğitim Durumu Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü - Workcenter of Jerzy Grotowski / İTALYA

Biyografisi

12 Mayıs 1968 tarihinde Denizli nin Güney ilçesinde dünyaya gelen Emin Gürsoy ilk orta ve lise eğitiminin ardından 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuş tur. 1999 yılından 2002 yılına kadar yayımlanan ve izlenme rekorları kıran Deli Yürek isimli dizide Kuşçu karakteriyle kısa zamanda izleyenlerden tam puan Daha sonra 2005 yılında İzmir e gelerek İzmir Şehir Tiyatrosu kadrosuna dahil olmuş ve 2007 yılına kadar çeşitli oyunlarda yer almıştır. Şimdilerde TRT 1 ekranlarından yayımlanan Bir Yusuf Masalı isimli beğenilen dizide rol aldı. 2014 yılında Trt1 de yayınlanan Yeşil Deniz dizisinde rol alıyor

Oyuncu (47)

Son Yorumlar (18)

Necatizade 27 Temmuz 2017 13:43:30

İzleyicinin muhtemelen "Deli Yürek" dizisinde gizemli sözler aktaran, derin yorumlar yapan kuşçu olarak farkettiği bir oyuncu.
Sonraki dönemlerde rol aldığı "The İmam" filminde görevini içtenlikle yapan, ölme korkusu yerine, belde imamsız kalacak kor kusu ağır basan kanser hastası bir imam karakterini iyi canlandırmıştı.
"Baba Ocağı" dizisinde de kendi yaşına göre daha genç olan hatçe'sine duyduğu sevgiyi iyi yansıtan olgun aşık rolü ile, "Bir Yusuf Masalı" dizisinde arkadaşının yetim kalan oğlunu kendi oğlu gibi ona hiç hissettirmeden evlat edinen bir baba rölünü çok içtenlikle oynamıştı.
Belki de hafızlarda yer edecek en önemli rollerinden birisi ise, kendi aksanı da olan Ege şivesini Hicabi Makasçı karekteri ile çok iyi kullandığı "Yeşil Deniz" dizisidir.
Bu dizide; dizginleyemediği içgüdüsel ihtirasları ile toplumun bir çok kesmi özellikle de belde gençlerleriyle devamlı sürtüşmesi, hanımıyla sürekli didişen bir koca, kızı Sedef'i yere göğe sığdıramayan düşkün kız babası rolleri ile izleyiciyi hiç sıkmadan neredeyse Erdal Özyağcıları aratmayacak kadar inanılmaz bir performans göstermişti.

Komedyacı 31 Temmuz 2016 11:47:59

Türk televizyon dizileri tarihinin en karizmatik ve gizemli karakterini, Kuşçuyu, çok başarılı bir biçimde icra etmişti. Seviyoruz.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 25 Haziran 2013 16:17:38

8

Bence Ege Denizli şivesi ile oynadığı başarılı sayılan rolleri de bir tarafa, o zaten egeli. Kendisini 4 4'lük bir oyuncu demem sanırım abartı olmaz.

Yandex.Metrica