Sedef Ecer

Doğum Tarihi 30 Mayıs 1965
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Oyuncu,senaryo,tiyatro oyunu ve köşe yazarı.İstanbul'da doğdu.Daha üç yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatroları'nda sahneye çıktı.Bir - iki oyunda oynadı.Sinemaya 1968'de "Kader Ayırsa Bile" filmiyle baş ladı.Çocuk yıldızlar içinde sevilen ve tutulan bir oyuncu oldu.Türkiye'de sinema oyunculuğunu 1994 yılına kadar aralıklarla sürdürdü,Reklam filmlerinde oynadı.Yaşamına yurt dışında devam etti.Yazarlık tutkusu onu oyun,senaryo,köşe yazarlığı yapmaya itti.
Fransızca yazdığı "Sur le Soil" adlı piyesi,Fransa'nın en önemli tiyatro kurumu,Centre National de Theatre'ın,teşvik ve para ödülüne layık görüldü.

Oyuncu (32)

Son Yorumlar (5)

tevfikcakmak avatar tevfikcakmak 17 Aralık 2015 05:12:26

10

Dünün çocuk oyuncusu Sedef Ecer,şimdi büyüdü ve yurt dışında başarılı çalışmalar yapıyor.Paris'te yaşamını sürdüren Sedef,başarılı bir yazardır şimdi.Onun başarıları ile iftihar ediyoruz.

delikadir39 avatar delikadir39 28 Ocak 2012 16:56:01

10

Onu en çok Ateş Parçası filminde beğenmiştim.

yedikule_zindanı avatar yedikule_zindanı 17 Temmuz 2008 01:21:07

8

Bir zamanların ünlü çocuk yıldızı ve şimdinin çok önemli oyun, senaryo ve köşe yazarı Sedef Ecer.. Sedef Ecer’in çocuk yıldızlık serüveni, yurtdışında sanatçı olmanın her yönü, yazarlık tutkusu, geçtiğimiz günlerde onu ülkemiz gündemine de taşı yan Fransızca olarak yazdığı “Sur le seuil” adlı piyesten dolayı Fransa’nın en önemli tiyatro kurumu Centre National de ThÈâtre’ın teşvik ve para ödülünü layık görülmesi olmuştur..

Yandex.Metrica