Özlem Balcı

Gerçek Adı Özlem
Namı Balcı
Doğum Tarihi 25 Mart 1984
Doğum Yeri Fethiye Muğla
Eğitim Durumu MSM Tiyatro

Biyografisi

Fethiye'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye'de tamamladı ve çalışma hayatına okul sıralarındayken atıldı. Lise eğitimine devam ederken Fethiye‘nin yerel kanalı Kanal F Radyo & TV kurumunda DJ‘lik yaptı. Ardından kanal bünyesinde haber spikerliği, metin yazarlığı ve haber muhabirliği yaptı. Köyümüzde Özlem programının sunuculuğunu ve Sabah Şekerleri programının yönetmenliğini yapan Balcı, ardından Özlemce adlı kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Muğla‘nın yerel kanalı Şah TV‘de haber spikerliği yaptı ve ardından Fethiye‘de Polis Haftası Özel programıyla Muğla İl Emniyet Müdürlüğü'nden Özel Emniyet Muhabiri ödülü aldı.

Fethiye Belediye Başkanlığı‘ndan 3. Akdeniz Kürek Yarışları‘nda muhabir olarak göstermiş olduğu başarıdan dolayı onur ödülü aldı. 2001'de Çankaya Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazanarak ekranlara ara verdi. Yaz dönemlerinde Fethiye‘nin bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla ilişkiler departmanlarında çalıştı. Ülkemize gelen yabancılar için, otel bünyesindeki animasyon aktivitelerine ingilizce tiyatro oyunları koyarak yönetmenlik yaptı ve Türkçe dersleri verdi. Su sporları ile ilgilendi ve su aerobiği yaptırdı. Aynı zamanda Türk dans figürlerinin eğitmenliğini yaptı. Üniversite eğitimine üçüncü senesinde ara vererek M.S.M.'de tiyatro eğitimine başladı.

Oyuncu (32)

Son Yorumlar (2)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 12 Ağustos 2017 06:14:19

Seksenler dizisinde Kıskanç Kahveci Mesut'un Karısı rolünde izlediğim bir oyuncuydu. Gayet güzel bulduğum bir oyuncu ancak konuşması bana bir tuhaf geliyor. Oyunculuk konusunda kendini geliştirirse daha başarılı yapımlarda izleyebiliriz kendisini.

B a r b a r o S avatar B a r b a r o S 09 Ekim 2008 00:23:10

2

İpsiz Recep dizisini takip ediyorum. Çok başarılı bulduğum gelecek vaadeden bir oyuncu kanaatimce. Başarılarının devamını dilerim. Saygılar...

Yandex.Metrica