Salih Kırmızı

Gerçek Adı Salih Kırmızı
Doğum Tarihi 1 Ocak 1954
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Oyuncu,İstanbul'da doğdu.Sinemaya geçmeden önce mankenlik ve foto roman oyunculuğu yaptı.Ses dergisi'nin açtığı Kapak yıldızı artist yarışmasında dereceye girdi.Sinema oyunculuğuna Kadir İnanır ile G ülşen Bubikoğlu'nun baş rollerini paylaştığı "Yaban" filmiyle (1973) geçti ve daha sonra baş rollere yükseldi.1970'li yılların seks filmleri furyasında mecburen bu filmlerde oynadı.Daha sonraki yıllarında Tv dizilerinde ,Tv filmlerinde rol aldı.

Oyuncu (164)

Son Yorumlar (24)

aysenazan avatar aysenazan 20 Kasım 2020 14:02:15

7

Cüneyt Arkın, Kadir İnanır gibi aktörlerin yanına çok yakışan bir aktör. Özellikle saf, temiz, mahalle delikanlısı rolü kendisine çok yakışıyor. Tıpkı Alın Yazım filmindeki gibi. Vazife Uğruna ve Kavgamız filmlerindeki performansı da çok başarılı. Va zife Uğruna filminde çok kibar, güvenilir, mahcup bir aşığı canlandırıyordu. Özellikle dini ve tarihi filmler için biçilmiş kaftan bir oyuncu. Tekrar ekranlarda görmek isteriz. Allah uzun ömür versin.

cantona 11 Kasım 2018 23:57:40

Son derece yakışıklı bir Karadeniz erkeği. Aslen Rizelidir. Her rolün üstesinden başarıyla gelmiştir ama bence hakettiği yere gelemeyenlerden.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 07 Ocak 2018 16:17:07

Daha çok filmin jönü değil yardımcı oyuncu olarak hatırladığım bir aktördür Salih Kırmızı. Bir dönem sinemamızı rezil eden o erotik furyaya da bulaşmış sonradan dini içerikli yapımlarda da rol almış bir oyuncudur.

Yandex.Metrica