Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Necla Fide (Nejla Ural)

Necla Fide

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 2 Şubat 1958

Ajans : Collectiff Casting

Hakkında :

İlgili FilmlerSinemakralı1

21 Mart 2020 08:24

Ortalama bir oyuncuydu oyunculuğa hala devam ediyor gençliğinde güzeldi.

Cevap Yaz

cantona

15 Kasım 2018 19:58

Nasıl ki Bahar Öztan iddia ettiği gibi 62 doğumlu değil idiyse Necla Fide'nin de 58'li olması imkansız. En az 2 ila 3 yaş daha büyük olduğunu tahmin ediyorum ki zaten oynadığı ilk filmin tarihi 1972. Bu detayın dışında gerçekten çekici ve güzel bir kadın. Askeri darbe sonrası erotik türk sineması son bulmuştu. Darbeyi izleyen 80'li yillar boyunca filmlerde ufak roller aldı hep. Aslında bir çok Yeşilçam aktristinden seksi olmasına rağmen hak ettiği yere gelememiştir maalesef.

Cevap Yaz

mansurx

19 Ağustos 2016 07:46

Necla fide fettan kötü kadın rollerine çok uygun bir oyuncuyken 70 ler furyasında yer alması bence kariyerine zarar vermiş ama furyadan sonra hiç durmadan oyunculuğa devam etmesi ve günümüze kadar gelmesi de takdir edilecek bir şey yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

yakup karahan

26 Kasım 2013 03:42

hadi çamanla cevirdiği filmler hatırlıyorum ,o nasıl yüz ifadesi burada deyil sanki manzara seyreder gibi soguktu, zorla yaptıgı çok belliydi, en son bodrumda ,dumanın konserine kızıona bilet alıyordu,garanti bankasının reklam filminde geçen sene oynadı ,emekçi bir ablamız...

Cevap Yaz

rhegno

3 Ekim 2012 12:56

Her dönemden alnının akı ile cıktı..cok begendigim oyuncu

Cevap Yaz

beyzacetin

16 Ağustos 2012 14:24

necla fide yüz olarak kötü kadın tiplemelerine cok uygun, en begendiğim performanslarından biri "Ayrılamam" filminde tecavüzcü coskun un sevgilisi rolüydü

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

27 Mart 2012 23:33

Evet, sinema'da ilk dönem erotik furya oyuncusu olarak yer aldı almasını ama furyadan sonra kabuğunada çekilmeden, deyim yerindeyse toparlanıp normal filmlerde gayet başarılı bi'şekilde rol almaya başlaması olumlu bir gelişme ve de O, tarz filmlerde ne işi vardı dediğim oyuncuların için de yer alır.

Cevap Yaz

silvester

22 Eylül 2011 17:29

Bazı arkadaşlar yorum yaparken,yorum kriterleri erotikçi mi ,değil mi.Erotik merotik.O da sinemanın bir dalı değil mi?Erotik oynayan namussuz,erotik oynamayan namuslu diye bir kavram olamaz.Bir bayan sanatçı filmlerinde hep namusluyu oynarsa,namussuz bir rolde oynadığı zaman o sanatçı sıfıra mı düşecek?Ben buna karşıyım.Necla Fide,her oynadığı filmde izleyenine bir heyecan vermiştir.Her filminde de soyunmamıştır.22 yıl sonra da,nitelikli bir filmde oynamışsa,saygı duymamız lazım.Bence iyi bir aktris.Allah selametini versin.......Silvester.

Cevap Yaz

tarihci5555

6 Şubat 2011 23:52

necla fide sinemamızın ince ve uzun boylu ender kızlarından biridir..bu güzel fiziğiyle klasik türk kadın tipinden sıyrılmış ve 70 li yıllarda mankenlikte yapmıştır..o dönemin arzu okayla birlikte en kaliteli 2 kadınından biridir..yeni filmlerindede görüldüğü üzere hiç yıpranıp,yaşlanmamış olmasıda şaşırtıcı ve güzel bir özelliği...

Cevap Yaz

performer

20 Aralık 2010 23:46

kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. necla fide bugün hala oyunculuk yapıyorsa bu mesleği gerçekten seviyor demek. kendisine başarılar dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica