Müslüm Gürses

Gerçek Adı Müslüm Akbaş
Namı Müslüm Baba
Doğum Tarihi 7 Mayıs 1953
Ölüm Tarihi 3 Mart 2013
Doğum Yeri Fıstıközü/Halfeti/ Şanlıurfa
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İlkokul

Oyuncu (39)

Müzik (1)

Son Yorumlar (32)

yavuzhan54 avatar yavuzhan54 01 Kasım 2013 18:09:51

10

en sevdiğim sarkıcı gencliğimde bütün kasetlerini alırdım

Engin85 25 Temmuz 2013 20:45:54

ben hayat`da Müslüm babami unutmayacam en cok sevdiyim filimi oglum`dur bakiyom cok hic unutmam Müslüm Babami

dioy avatar dioy 07 Mayıs 2013 14:22:54

8

Yorumunu beğensemde arabesk söylediği zamanlar şarkılarını dinlemedim. Hiç bir kasedini almadım. Ama efsaneleşmiş bir söylentiye göre nota lara doğru zamanda basabilen sayılı seslerdenmiş (müzik te böyle bir şey varmıdır bilmiyorum, teknik anlamd a müzikten anlamam). Ancak şunu söyleyebiliriki "Paramparça" yı Teomandan daha güzel yorumlamış. Bu da büyüklüğünü ve ustalığını benim nezdimde açıkça ispat ediyor.
Müslüm Baba yı hep kendine mahsus, mahçup edalı nezaketi ve hoş görüsüyle hatırlayacağım. Bir şaka programında şakacıya karşı nazik ve sabırlı tavrı yada son zamanlardaki "arabesk ve arabeskçi ! " tartışmalarındaki beyefendi tavrıyla örnek bir sanatçıydı.
Aşk ve sanatçı kavramının örselendiği günümüzde yıllarca kendisinden yaş olarak oldukça büyük olan Muhterem Nur la hiç bir magazinel durumuna (bildiğim kadarıyla) şahit olmadığım, sadakat abidesi bir insandı. Şöhrete kavuşunca eşini boşayıp, genç sevgili peşinde koşan ve bilmem kaçıncı kez evlenen insanları aklınıza getirin. Farkı sizde göreceksiniz....

Yandex.Metrica