Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İsyankar

İsyankar

8,47

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Duygusal Arabesk Dram Duygusal, Arabesk, Dram


AlınYazısı

13 Eylül 2018 12:04

Adından da anlaşıldığı gibi, İsyan dolu bir film. Müslüm Gürses’in ilk filmi. Ve herkesin gözünden kaçmış sanırım Müslüm Gürses bu filmde 26 yaşında Ve sanki 40 yaşındaymış gibi bir çöküntü var üzerinde. Hiç 26 yaşında gibi durmuyor. Müslim mektuplaştığı bir kıza gönlünü kaptırır. Ama kızın resmini gördüğünde kendini layık göremez, çünki o hayat sillesini yemiş feleğin çarkında dönüp duran biridir. Hem yoksullukça cebelleşip 3.sınıf bir saz evinde sarhoşları birkaç kuruşa eğlendiren, hemde yakalandığı hastalığı ilerlemiş halde Doktor çıkacak kardeşine zar zor bakmakla yükümlü biridir. İlk filmi olmasına rağmen rolünde çok acemi olduğu göze çarpıyor. Ama belliki o dönem Müslüm Gürses, sinemada bu filmle baya bir iyi giriş yapmış. Tatlıses ve Gürses ikiside yeşilçam ile çok geç tanışmış. Buda demek oluyorki , Gencebay ve Tayfur sinemada fırtınalar gibi eserken, bu iki sanat adamı beyazperdeye çok geç giriş yapmışlar. Müslüm gürses’e Toron Karacaoğlu sesi gitmemiş. Müslim’in bir yanı mektuplaştığı kızı çok sevsede Bir yanı ona layık görmeyip, kardeşinin kendisine yapmış olduğu kalleşliğe boyun eğerek bile bile sevdiğini kardeşine verme acısıyla yanar tutuşur. İzlediğim kayıtta, Müslüm Gürses’in Ekrem Gökkaya’ya söylediği o kelimeyi izleyemedim, bence makaslanmış izlediğim kayıt. Müslim’in Yanık sesiyle ve gözlerinin yaşıyla izleyicinin de içini acıtacak bir film.

Cevap Yaz

bysiirtli56

22 Ağustos 2015 04:08

hikayesi kamerası on numara bir film.film sektörü adına müslüm gürses için çok iyi bir başlangıç

Cevap Yaz

KrallarÖlmez

27 Aralık 2013 13:13

Bağlama çalıp, şarkı söyleyen bir gencin, mektuplaştığı kızla olan aşk öyküsü.

Cevap Yaz

Göztepe

9 Aralık 2013 00:14

Muhtemelen rahmetli Müslüm Gürses'in ilk filmidir bu film filminden isminden anlaşılacağı gibi buram buram isyan kokan filmdir. Mektuplar sayesinde bir kızla tanışıp kendine yakıştıramayınca kardeşinin fotoğrafını göndermesiyle filmde hayatının hatasını yapıyor rol gereği Müslüm. Bunun yanında kanser illeti ve emekçileri sömüren bir patronda vardır. Gerek jeneriği gerek turne sahnelerinde şehir şehir tabelalarda illerin nüfusu yazması. Görüntü kalitesi ve filme Tecavüzcü Coşkun'unda varlığıyla iyi bir film çıkmış diyebilirim ortaya. Müslüm Baba'nın oyunculuğuda orta seviyede film beklentilerimin üstünde çıkıp akıcılığı ve zevkli bulduğum için 10 puan veriyorum şarkılarda cabası :)

Cevap Yaz

snowizma

3 Mart 2013 19:17

EKREM GÖKKAYA NIN PAYLAŞIMIDIR : '' MÜSLÜM GÜRSES İLE BİR FİLM ÇALIŞMAMIZ VAR.BEN YİNE BİR GAZİNO SAHİBİNİ OYNUYORUM.YILLARCA SÖMÜRDÜĞÜM VE YAŞLANDIĞI İÇİN GAZİNODAN MEŞHUR BİR ŞARKICI KADINI UZAKLAŞTIRIP MÜSLÜM'Ü GAZİNOYA ALMAK İSTİYORUM.O DA ROL İCABI,KADINA ACIDIĞI İÇİN İŞİ KABUL ETMEYİP BANA HAKARET ETMEYE GELİYOR VE O ARADA SURATIMA PEZEVENK ,O KADINI NASIL KOVARSIN DEMESİ LAZIM..REJİSÖR MOTOR DİYOR,MÜSLÜM YANIMA KADAR GELİYOR ,TAM AĞZINI AÇIYOR SURATIMA BAKIYOR BANA SAYGI DUYDUĞU İÇİN ,BU LAFI SÖYLEYEMEYECEĞİM DİYOR..3-4 TEKRARDAN SONRA ,BEN DE ÇOK RİCA ETTİM ,O LAFI SÖYLEDİ AMA,KIZGINLIK İLE SÖYLEMESİ GEREKİRKEN,MAHCUP BİR TARZDA SÖYLEDİ,TOPRAĞI BOL OLSUN,ALLAH RAHMET EYLESİN...''

Cevap Yaz

ozkaracam

20 Aralık 2010 13:31

Filmden, 1979 yılının toplumsal atmosferini yansıtan hoş bir diyalog:

Ömer'in (Müslüm Gürses) çalıştığı pavyonun sahibi (Ekrem Gökkaya), yaşı ilerlemiş konsomatrisi (Suzan Avcı) kapı dışarı etmek ister, Ömer müdahale eder. Pavyon sahibi: "Sen kimsin lan! Alt tarafı sarhoşları eğlendiren bir çalgıcı parçası değil misin?" der. Ömer'in cevabı: "Ben bir emekçiyim arkadaş! Sense pezevengin tekisin!"

Cevap Yaz

uzakhayaller

3 Şubat 2009 23:32

eray özbalın bilinen filmlerdeki kötü karakterine göre bu filmde saf ii niyetli temiz bir genci canlandırmıştır.filmde müslümün mektuplaştığı kızla buluşmaya osmanı(eray özbal) gönderip sonrasında osmanla selmanın (oya aydoğan) birbirine yakınlaşıp sewgili olmaları filmin dramatik yönüydü..ayrıca müslümün isyankar şarkısına bolca yer werilmiş..

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Aralık 2008 15:28

eray özbalsız bir filmini düşünemiyorum

Cevap Yaz

evlat

14 Nisan 2008 20:13

müslüm babanın bütün filmleri çok güzel gelmez bir daha müslüm baba gibisi

Cevap Yaz

crazy-ossie-

21 Ocak 2008 19:20

Çok sağolun babanın bu filmi süper

Cevap Yaz
Yandex.Metrica