Feri Cansel

Gerçek Adı Feriha Cansel
Namı Can Sel
Doğum Tarihi 7 Temmuz 1944
Ölüm Tarihi 1 Eylül 1983
Doğum Yeri Kıbrıs-Lefkoşa
Ölüm Yeri istanbul

Biyografisi

İngiltere’de Hair Dressing Scholl’u bitirdi, bir süre orada kuaför olarak çalıştı. 1967’de Türkiye’ye geldi ve gece klüplerinde strip-tease yapmaya başladı, aynı yıl başrolünü Selda Alkor, Ekrem Bora ve Selma Güneri’nin oynadığı Evlat Uğruna (Türker İnanoğlu)’da küçük bir rolle ilk kez kamera karşısına gecti. 1969’da Bir Çirkin Adam (Yılmaz Güney)’la başrole gecti. 70’li yıllarda Arzu Okay ve Mine Mutlu’nun ardından en büyük seks yıldızlarından biri oldu. Şarkıcı olarak gazino sahnelerine çiktı. Türkiye’de çalışma izni alabilmek için önce bir apartman kapıcısı, sonra da işadamı Yusuf Tereyağoğlu’yla evlenip boşandı. Kızı Zümrüt Cansel de bir dönem film çevirdi. 02.09.1983’de sevgilisi tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Oyuncu (144)

Son Yorumlar (40)

Yeşilcamavi avatar Yeşilcamavi 14 Eylül 2014 20:47:14

4

Yanlış sevgilisi bu filmlerde oynamış olması nedeniyle kıskanmamıstır evet orta da bir kıskançlık var. Zaten aralarında satılan market yüzünden soğukluk vardı. Ölümünden sonra gazete manşetleri "tak sepeti koluna herkes kendi yoluna " olarak başlıkla r atılmıştır. Sivri dili yüzünden ne gelmişse gelmiştir denildi tabii ölümü bu yüzden kimse hakedemez. Hatta cüzdanından Melih ük'ün 3 yaşındaki fotoğraf çıkmıştı. Bu da onun ne kadar sevdiğinin göstergesiydi. Bir de Feri Hanım'ın Kıbrıs da bir oğlu varmış sürekli ziyaret edermis. ALLAH taksiratını affetsin.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 10 Eylül 2014 18:49:56

7

Normal filimlerinde iyiydi sadri alışık filimlerinde özellikle iyiydi keşke erotik furyaya hiç girmeseydi o zaman başına o olayda gelmez ölmezdi sevgilisi kendisini bu filimlerindeki rollerden kıskanıp öldürmüş çok yazık oldu feri cansel gibi bir yıl dıza.

Kypria avatar Kypria 07 Eylül 2013 01:56:53

10

Kendisiyle, bir Kıbrıslı olarak gurur duyuyorum.. Çok iyi bir rol yeteneği vardı. Beğenerek tüm filmlerini hemen hemen izlemişimdir. Tek üzüldüğüm nokta keşke erotik film furyasına katılmasaydı. Erotik filmlerine bakıldığında çok da açık seçik bir şe kilde vücudunu göstermemiştir o yüzden bence Zerrin Egeliler vb. erotizm sanatçılarından ayrıldığı kanaatindeyim... Erken aramızdan ayrıldı.. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun..

Yandex.Metrica