Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yılan Soyu

Yılan Soyu

8,10

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 15 Dk Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Hidayet Pelit Ertem Göreç Hidayet Pelit, Ertem Göreç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Muzaffer Cıvan, İsmet Erten, Hüseyin Salıcı, Zeki Tüney, Ali Seyhan, Muammer Gözalan, Orhan Alkan, Rıza Tüzün, Erdoğan Esenboğa, Timuçin Caymaz Devamını Gör...

Konusu : Film, silâh kaçakçılarına karşı mücadele eden bir adamın başından geçenleri konu alır. Orhan, bir gemicilik şirketinin genel müdürüdür. Bir gün Orhan’a telsiz üzerinden bir ihbar gelir. Şirkete ait gemiler, silâh kaçakçılığında kullanılmaktadır. İhbar üzerine gemilerdeki yükleri kontrol etmek isteyen Orhan, bir patlama sonucu denizde kaybolur. Ege Denizi’nde sahile vuran Orhan’ı, Ayfer kurtarır. Orhan, İstanbul’a dönünce arabasına konan bomba yüzünden kardeşi ölür. Bunun üzerine harekete geçen Orhan, zorlu bir mücadelenin içine girecektir.Kaptan34

20 Mart 2017 21:54

Ayhan Işık Nebahat çehre ikilisi çok başarılı

Cevap Yaz

performer

27 Ağustos 2015 21:41

yılan soyu ismi filme pek yakışmamış bence. film genel olarak fena değil, ayhan ışık'ın varlığı filmde belli bir kalite yaratmış. rahmetli kamera karşısında nasıl durulacağını çok iyi bilen biriymiş. kameraya çok yakışıyor.

Cevap Yaz

jones.seker

12 Ekim 2014 00:28

başarılı bir film ayhan ışık ve nebahat çehre çok yakışmışlar

Cevap Yaz

Papatyam34

22 Nisan 2014 13:08

macere dolu aksiyon dolu başarılı bir film Ayhan Işık ve Nebahat Çehre çok yakışmışlar

Cevap Yaz

benimsinema

23 Aralık 2012 21:31

oldukca macera dolu bir film... ayhan isiki bu tür filmlerde görmekte güzel...kendisine suikast düzenlenir ve yanlislikla kardesi öldürülür..intikamini almak icin ceteyi cökertmeye calisir, nebahatin ve kerimin yardimiyla...feri cansel iyi rolde...altan günbay, behcet nacarai kendi dublörü olarak kullanmasi dogru fikir...ikiside kazilmis kafayla birbirilerine cok benziyorlar..ayrica filmde calan müzikler dogru yerlerde kullanilmis.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

4 Temmuz 2012 20:03

Çalıştığı şirkette dönen kirli işlere kurban giden yönetici konumundaki bir adamın. Akıl almaz durumu ve savaşını yansıtmış bir film. "Orhan" Ayhan Işık  uluslararası donanımlı büyük bir şebekenin hedefi olur. Onu her defasında öldürmek ister ama başaramaz. Çalıştığı şirketin patronu "Macit" Mümtaz Ener'de bu şebekeye bağlantılı bir işverendir ayrıca. Gemide olan olayda ege kıyılarına vurur Orhan orda villasında misafir eden güzel kadın "Ayfer" Nebahat Çehre ile tanışır. Fakat kısa sürede İstanbul'a dönen Orhan interpol elemanı "Cevat" Kerim Afşar ile olaylı bir karşılaşmayla tanışır. İnterpol ile işbirliği yapan Orhan büyük bir savaşın içinde bulur kendini. Yurt içindeki yabancı uyruklu şebeke patronu sevgilisi "İrma" Feri Cansel ile ilişkisi olur suçluları yakalamak için. Filmin sonunda kıyamet kopar İrma Orhan'a yardım eder ve interpol'ünde yardımıyla yabancı şebekeyi çökertir Orhan. İyi bir film ama görüntü kalitesinde alacalık var hani bazı filmlerde sarılık olur ya o filmlerden. Kalabalık bir cast sinemamızın birçok kötü adamı ve başrolde Ayhan Işık. Tamamen hepsi birbirine uyumlu. Ama keşke görüntü kalitesi biraz daha net olsaydı çok hareketli dövüş sahneleri bol bir macera filmi. Filmin en güzel yanı şüphesizki Nebahat Çehre ile Ayhan Işık'ın aşklarını sonuna kadar korulamaları olmuş. Sıkılmadan izlenebilir bir film..

Cevap Yaz

ozkaracam

9 Mayıs 2012 12:55

Güzel bir aksiyon filmi. Jenerikte yönetmen olarak yalnızca Hidayet Pelit'in adı geçiyor. Filmin genel havası bana bir uyarlama olduğu izlenimini verdi, fakat bu konuda bir bilgim yok. Ayhan Işık, Alfred Hitchcock'un North by Northwest (1959) filminin kahramanı Roger Thornhill ile Mike Hammer karışımı bir kahramanı canlandırıyor. Şöyle ki: Organize suç örgütleri (mafya veya casusluk şebekesi) ile mücadele eden roman ya da film kahramanları ya polis, istihbarat örgütü üyesi veya özel dedektif gibi bir profesyonel, ya da olayların akışı sonucu başı derde girmiş sade vatandaşlar olurlar. Filmin kahramanı Orhan, bu anlamda bir profesyonel değil. Fakat İhsan Yüce'nin canlandırdığı Uzakdoğulu dostunun konuşmasından onun gençliğinde lejyonerlik yaptığını öğreniyoruz. Filmin konusunun geçtiği yıllarda o, artık bir şirket yöneticisidir. Çalıştığı şirketin kirli işleri nedeniyle başı belaya girer, bir gemi infilakının ardından denizde ölmek üzereyken genç ve güzel bir kadın (Nebahat Çehre) tarafından kurtarılır; tekrar işinin başına döner. Kendisine yapılan bir suikastte kardeşi (Orhan Alkan) ölünce bir intikam öyküsüdür başlar. O dönemin koşulları içinde güzel çekilmiş bir film. Takıldığım tek nokta, Orhan'ın Interpol üyesi Cevat'la (Kerim Afşar) işbirliğine girdikten sonra adeta kendisine "öldürme yetkisi" verilmiş ajan gibi bir havaya girmesi, mücadele ettiği adamları öldürmesi. Resmi görevli olmayan bir kişinin, karşısındaki insanlar suçlu da olsalar, meşru müdafaa dışında cinayet işlemesi, benim bildiğim kadarıyla suçtur. Filmde buna hemen hiç değinilmiyor. Ne diyelim, o kadar kusur kadı kızında da olur. Kerim Afşar ve Ayla Algan gibi iki tiyatro oyuncusunu böyle bir Yeşilçam filminde izlemek hoş. Feri Cansel, başında sarı renkli peruğuyla yine vamp rolünde ve yine oldukça çekici. Altan Günbay, Behçet Nacar, Faruk Panter, Ali Seyhan, her zamanki gibi Yeşilçam'ın kendilerine biçtiği gaddar, kötü adam rollerinin hakkını veriyorlar. Bugün aramızda olmayanları saygıyla anıyorum.   

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

16 Nisan 2009 16:26

ayhan abi oynadığına çok güzel bir filmdir ama filmi bulabilsek de izlesek daha güzel olacak.ne yazık ki bulamıyoruz işte.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica