Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erol Keskin

Erol Keskin

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 3 Kasım 1931

Eğitim : Üniversite

İlgili Filmlerdedeefendi

26 Eylül 2016 07:45

İki Gemi Yanya'daki Kız Tahir'i çok iyi oynamış.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

19 Şubat 2015 09:30

Sinemanın her dalında çalışmış çok iyi bir oyuncu yeni bir filimde görmek isteriz.

Cevap Yaz

sharapnell

14 Mayıs 2012 22:33

tiyatromuzun kilometre taşlarından biri olarak görülen oyuncu, tiyatrocu ve lütfü akad'ın bir dönem yönetmen yardımcılığını yapmış kişidir. tanıyanların ağzından dinledim kendisini.

sevinç erbulak, onun için şöyle der; "işine karşı ciddiyet duymasının yanı sıra çok iyi bir hocadır. bir ayaklı kütüphanedir."

alya algan; "tal'ın (tiyatro araştırma laboratuarı) kuruluş yıllarında beraber bulunduk. o dönemden beri erol hep der ki; 'biz tal'da birer kobayız. kimi zaman epik yunan tiyatrosunu üzerimizde deneriz, kimi zaman ise ortaoyunculuğunu.'"

haldun dormen, eski iş arkadaşı hakkında şunu söyler; "o, dormen tiyatrosunun ilk savaşçılarından biridir. tıpkı erol günaydın, yılmaz gruda, ayfer feray, metin serezli gibi."

göksel kortay, arkadaşı olan erol keskin'i şöyle anlatır; "sahnede onunla beraber 3-4 oyunda oynama şansını yakaladım. oyunu çok ciddiye alır ve izleyicilerin bilgi anlamında izledikleri tiyatrodan faydalanmalarını ister. her anlamda kültürlü biridir. aklınıza gelmeyecek konularda bile bilgisi vardır ve olmadık bir yerde bu bilgiyi söyleyerek sizi şaşırtır."" dormen tiyatrosunda ona tertipli ve ciddi olmasından dolayı padişah derdik. 'padişahımız dedi ki','padişahımız böyle buyurdu' diyerek dalgamızı da geçerdik ama sahneye çıktığı anda devleşirdi adeta. gerçek bir aktör edası takınırdı. oynamasa ve öylece dursa bile sahnede yavan görünmezdi."

metin serezli ise onun hakkında şunu söyler; "en çok kavga ettiğim ve en çok barıştığım arkadaşımdı. sahnede en çok onunla oynadım.""kimi zaman onunla dalga geçerdik. 'hadi bunu da bil de görelim', 'yok artık bunu da bilemezsin ya'. fakat o hep bizi şaşırtırdı."

metin serezli onunla ilgili bir anısını şu şekilde anlatır; " dormen tiyatrosunda 40 kişi vardı. 25 kişi genç oyuncu, bir gün maç yapalım dedik ama ciddi bir maç; sonunda kupa var. fenerliler ile galatasaraylılar ayrılıp yedişerden takımları oluşturduk. tek beşiktaşlı erol keskin'i de hakem yaptık. ertesi gün (şimdiki beşiktaş plaza'nın olduğu yerde) boş alanda toplandık. tabi hepimiz seçtiğimiz takıma uygun alelade eşofmanlar giyip gelmiştik. erol geldi. gitmiş spor mağazasından bu iş için üstü başıyla, tozluğuyla, düdüğüyle hakem kıyafeti almış. elinde top. biz bile maçı ciddiye aldığımız halde o şekilde gelmemiştik. neyse bir faul oldu erol direk attı adamı dışarı. 2-3 derken 4. adamı atacak oldu. erol napıyorsun bu kadar da olmaz, maçı tamamlayamayacağız dedik. erol'u dışarı attık, atılan adamları tekrardan oyuna alıp maçımıza baktık. erol kenardan, bu yaptığınız spor ahlakına aykırı diye hayıflanıyordu."

erol keskin şimdilerde 80 yaşını bitirmenin verdiği yorgunluktan olsa gerek oyunculuğu bırakmış; artık sadece ders vererek yeni tiyatroculara yardımda bulunmayı kendine amaç edinmiştir.

Cevap Yaz

Loverman

23 Mayıs 2010 23:58

yapmış olduğu seslendirmeler unutulamaz. fikret bey ve herkes kendi evinde adlı filmlerini izlememiş olsamda büyük bir başarısı olmuştur bu filmlerde. ayrıca deli yusuftaki karakteri de başarılıdır. 

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

30 Ekim 2008 17:20

Çok iyi bir oyuncu.

Cevap Yaz

capone

6 Temmuz 2008 16:03

En iyi yardımcı oyunculardan birisidir kendisi.Suna Keskin in eşi

Cevap Yaz

canatan

16 Mayıs 2008 10:01

Bu kadar gerçekçi rol;Bravo

Cevap Yaz

Yapı Ustası Solness

11 Temmuz 2007 18:23

özellikle herkes kendi evinde de ki performansı izlenmeye değerdir,bunun yanısıra yıllarca istanbul şehir tiyatorsunda yöneticilik görevini başarıyla sürdüşmüştür..uzun ömürler dilerim kendisine

Cevap Yaz

nedim yıldız

22 Ocak 2007 13:23

türk sinema ve tiyatrosunun en iyi oyuncularından biri...aldığı ödülleri gerçekten hakeden bir oyuncu...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica