Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fikret Bey

Fikret Bey

6,70

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Kasım 2007 1 Saat 33 Dk Duygusal Duygusal

Yönetmen: Selma Köksal Çekiç Selma Köksal Çekiç

Ülke: türkiye

Gişe: 2.364

Oyuncular: Metin Arslan, Gökçe Algan, Ahmet Fuat Onan, Erol Keskin Devamını Gör...

Konusu : Fikret Bey, iflas ederek işini kaybetmiş, oğlu 12 Eylül karanlığıyla siyasi sürgünde olan yaşlı bir adamdır. Film, bu yaşlı adamın işyerinde geçirdiği son günlerinden birini anlatır. Fikret Bey, bu özelliksiz gün süresince sıradan bir akış içinde debelenirken yaşamının anlamı üzerine düşünür, insanlarla sohbet eder, onlara deneyimlerini anlatır. Beş yıldır görmediği oğluyla zihninde konuşur , onu hatırlar. Otuz yıldır yanında çalışan fedakâr, dürüst bekçisi Mehmet’le baş başadır. Fikret Bey ve Mehmet’in yaşadığı bu donmuş zamanın tanıklığına çağrılırız biz de. Deneyimli tiyatro yönetmeni Selma Köksal’ın bu ilk uzun metrajlı filmi, bir bitiş, tükeniş öyküsü üzerinden Türkiye’de ekonomik ve etik değerlerin erozyonunu anlatıyor.MGUNAY

11 Ocak 2012 09:19

aynı Zengin Mutfağı ve Yolcu filmi gibi kapalı mekanda çekilmiş konuşma diyalogları çok bir film dış çekim çok az.

Cevap Yaz

afarikan

6 Şubat 2009 14:42

Daha önce Herkes Kendi Evinde filminde izlediğim Erol Keskin'i bu filmde de çok beğendim. Bekçi Mehmet karakteri Ali Fuat Onan'ın da oyunculuğu görülmeye değer. Filmde fazla mekan değişmemesi ve fazla oyuncu olmaması biraz insana sıkıcı gelse de derdini iyi anlatmış iyi bir film. Yönetmenin tiyatro kökenli olması da filme değişik bir atmosfer katmış. Bazı dialogları da  etkileyiciydi. Son sahnede ki kavak ağacı benim de hosuma gitti:)

Cevap Yaz

crawler

22 Eylül 2008 22:52

filmin güzel bir finali var

Cevap Yaz

#gülin

4 Ocak 2008 18:17

Bu filmi görmeyi çok istedim ancak tek bir salonda vizyondaydı.Vizyonda da yalnızca 4 gün kalması sebebiyle bu filme yetişemedim.Cumhuriyet gazetesi okuru olmasaydım belki de bu filmden haberim bile olmayacaktı.Lütfen böyle sanatsal içerikli filmleri daha fazla salonda ve daha uzun süre yayınlayın.

Cevap Yaz

julide selma

2 Aralık 2007 19:00

filmi çok beğendim, yalnışlıkla tek yıldız verdim sisteminizde bir sorun var

Cevap Yaz
Yandex.Metrica