Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Birsen Ayda (Birsen Savur)

Birsen Ayda

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 15 Haziran 1940

Ölüm : 2011-10-08

Eğitim : Ortaokul

Hakkında : Ankara'da doğdu.İzmir Kız Lisesi Ortaokul kısmından mezun oldu. 1956'da SEVDA SAHİLLERİ filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. 1961'de sinemanın yanı sıra sahneye çıkarak dansözlük yaptı. Sinemada genellikle ikinci derece roller oynadı. Seksapeli ile erkek seyircilerin rüyalarını süsledi. Ünlü şarkıcı Atınç'la evlendi.sinemaadamı

24 Şubat 2016 13:27

tarkan ve tarkan altın madalyon filmlerinin alem ve şehvet düşkünü kraliçesi , savulun battal gazi geliyor filminin rahibe ve kötü kalpli kadını maria onun bu rolleri unutulur mu ? kesinlikle bu rollerle hatırlanır filmlerinde çoğu zaman ölerek cezasını bulur son yıllarını sokaklarda hastanelerde geçirdi çok severek izlerim kendisini ama yazık oldu allah rahmet eylesin birsen ablaya :)

Cevap Yaz

tayfunkerim

27 Aralık 2015 23:32

Hayatımda gördüğüm en güzel en çekici kadın BİRSEN AYDA ALLAH RAHMET EYLESİN

Cevap Yaz

silvester

1 Kasım 2011 11:04

Alınyazısı adlı arkadaşımın yazdıkları hakikatten korkunç bir gerçeğe parmak basıyor.Mülkiyet hakkının rencide olduğu bir başka ülke yok Dünya da.Kadıncağız,50 m2 lik dükkanını korumak,simsarlara yem etmemek için var gücüyle mücadele etti ve böbreğini satma pahasına da olsa,üzüntüden kötü hastalığa yakalanarak önce mücadeleyi,sonrada hayatını kaybetti.Çok iy bir oyuncuydu.Tarihi filmlere çok güzellikler katmıştı.Allah gani gani rahmet eylesin.......Silvester.

Cevap Yaz

Loverman

13 Ekim 2011 17:32

bu senede yeşilçam büyük kayıplar verdi. sevdiğimiz sanatçılar sırayla vefat ettiler. son olarakda birsen ayda vefat etti. tarihi filmlerde düşman ülkelerin tarafında olur rahibe rollerinde tuzaklar kurardı. ayrıca diğer filmlerde vamp kadın sınıfında yer alırdı. etkisi büyük oluyordu filmlere. ölümünün ise sinemasever kişiler dışında kimseye etkisi olmadı. sanatçının ölüm haberini zoraki ayıp olmasın diye verdiklerinede şüphem yok.

Cevap Yaz

KralEmrah88

11 Ekim 2011 23:58

Malesef bir SANATCI bir YILDIZ daha kayip gitti , Kimler kaldi , ne vefali bir milletmisimiz biz

O filmlerdeki mukkemel kadin , yapa yalniz aglayarak olup gitti , etraf malesef yavas yavas soytarilara kalmaya basladi , Hic kimse cikipta bu millet vefali demesin , sehitleri icin sokaga dokulmeyen millet sanatcisin kapisini bile calmaz .

 Birsen Ayda ya ALLAHTAN Rahmet dilerim , Mekani cennet olsun  

Cevap Yaz

delikadir39

10 Ekim 2011 22:00

Tarihi filmlerin vamp kadınıydı.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ekim 2011 18:57

Allah rahmet eylesin, üzücü bir durum. Tek tek ve kötü bir şekilde emektar sanatçılarımızı kaybediyoruz günden güne. Umarız ki bu son ölüm ve son acı olur Yeşilçam ve sinema severler adına. 

Cevap Yaz

katalan

10 Ekim 2011 15:50

birer birer kayıp gidiyorlar artık yoklar vede olmayacaklar gidileri çok özüyor biz yeşilaçm severleri sanki arkadaşlarımızı akrabalarımızı yakınlarımıı kaybediyormuşçasına özülüyoruz. ve özlüyoruz gidenleri

Cevap Yaz

programturk

10 Ekim 2011 12:41

Merhum aktris Birsen Ayda'ya Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine metanet dilerim. Yeşilçam'daki vefasızlığı bu vesileyle bir kez daha gördük. Ruhu şâd olsun...

Cevap Yaz

tigalis

10 Ekim 2011 10:31

9 ekim tarihi itibariyla Zeytinburnu'nda bir huzurevinde öldüğünü üzülerek okudum.Yaşasın Vefalı dostları(!)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica